in ,

‘Siyasette kadın ön planda olmalı’

AK Parti İzmir İl Kadın Kolları Başkanı Dilek Yıldız Büyükdağ, “Bundan sonraki süreçte hem siyasetin hem de siyasette kadının rolü üzerine bir çalışma içerisindeyiz” dedi

siyasette-kadin-on-planda-olmali

AK Parti İzmir İl Kadın Kolları Başkanı Dilek Yıldız Büyükdağ, pandeminin ilk günlerinden itibaren çok çalıştıklarını ve vatandaşların yanında olmaya devam ettiklerini dile getirdi. Büyükdağ, “Ramazanda ve salgın sürecinde hiç durmadık. Gelecek için ise bir sürü sosyal proje var” dedi.
Yaşanan salgın süresi boyunca pek çok etkinlik ve faaliyet gerçekleştirdiklerini söyleyen Büyükdağ, online platformlar ile vatandaşlara eğitimler düzenlediklerini özellikle koruyucu aile kavramı üzerinde durduklarını söyledi. Pandemi döneminde ve ramazan ayında teşkilat olarak faaliyetlerine hız verdiklerini vurgulayan Büyükdağ, “Çocukların süreci atlatmalarına yönelik ve görme engelliler ile ilgili olarak sosyal projeler meydana getirdik. Aynı zamanda halen devam eden bir metin analizi çalışmamız var” dedi. Gelecek dönem çalışmalarının müjdesini veren Büyükdağ, “Teşkilat olarak çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

ÖNCE ÇOCUKLAR

Süreçte başlattıkları çalışmaları önce dijital platformlara taşıdıklarını belirten Büyükdağ, pandeminin çocuklar üzerine etkisi hakkında bilgiler paylaşmanın önemini vurguladı. Büyükdağ, “Pandemi döneminde zorluklarla mücadele etme yöntemleri üzerine online platformlarda çeşitli bilgilendirme seminerleri düzenledik. Özellikle evde kal çağrıları sonrası evde çocuklarla yapılacak faaliyetler ve pandeminin çocuklara nasıl anlatılacağı noktasında uzmanlar tarafından hazırlanan bilgileri ve görsel içerikleri hem teşkilatımızla hem de İzmirli kadınlarımızla paylaştık” dedi.

GÖRME ENGELLİLER

AK Parti Kadın Kolları olarak bu süreçte sosyal projelerini de gerçekleştirdiklerini söyleyen Büyükdağ, “Görme engelli vatandaşlarımız için “Sesli Kitap Okuma” projemizi hayata geçirdik. Genel Merkezimizin öncülüğünde kadın kollarında bulunan üyelerimizin okumalarıyla görme engelli kardeşlerimiz için sesli kütüphanemizi oluşturduk. İnternet mecralarından da bu kütüphaneye ulaşılabilir. Ayrıca Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığımızın öncülüğünde her ay bir metin analizi yapıyoruz. “Dünya tarihine damga vuran metinler” çalışmamızda her ay bir Metin belirliyor ve teşkilat üyelerimizin bu metin üzerine analiz çalışması yapmasını istiyoruz. Dünya Tarihine Damga Vuran Metinlerin Analizi çalışmamızda bu ay ‘Anneler Günü’ olması sebebiyle, Mayıs ayı konumuz Sayın Dr. Fatma Bayraktar Karahan’nın ‘İz Bırakanlar – Medeniyetimizi İnşa Eden Kadınlar’ adlı kitabından alınan ‘Hayme Ana – Ulu çınarın ulu toprağı’ başlıklı metni oldu” açıklamalarında bulundu.

‘KORUYUCU AİLELİK’

Yaşanan salgın sürecinde devam ettirdikleri bir diğer sosyal projenin ise Koruyucu Ailelik olduğunu söyleyen Büyükdağ, “Bir diğer sosyal projemiz “Koruyucu Ailelik üzerine oldu. Online platformda Korev Başkanı ve Koruyucu Anne olan Ülkü Aydeniz ile bir söyleşi gerçekleştirecek koruyucu aileliği konuştuk. Birçok kişiye de ilham olacağını düşündüğümüz söyleşimizde nasıl koruyucu aile olunabileceğini ve çocuklarımız açısından bunun önemine değindik” dedi.

GELECEK PROJELER…

Gelecek süreçte gerçekleştirmeyi planladıkları bazı çalışmaların müjdesini veren Büyükdağ, “Bundan sonraki süreçte de yapacağımız bir kaç çalışmaya değinecek olursam; azalan kan stoklarımız nedeniyle AK Parti İzmir Kadın Kolları olarak önümüzdeki günlerde sosyal mesafe kurallarına uygun bir şekilde kan bağışı kampanyası düzenleyeceğiz ve bu vesileyle tüm İzmirlileri kan bağışı yapmaya davet ediyoruz” dedi.

‘SİYASETTE KADININ ROLÜ’

Kan bağışı kampanyası kadar yaşanan sürecin kaleme alınması için çalıştıklarını söyleyen Büyükdağ, katılım beklediklerini dile getirdi. Büyükdağ, “Pandemi Döneminin Getirdikleri “ konulu bir serbest deneme yarışmamız var. Genel Merkez Kadın Kollarımızın düzenlediği yarışmaya İzmirli tüm kadınlarımızın bu süreçte yaşadıklarını kaleme alarak katılım sağlamalarını bekliyoruz. Yarışmanın kazananına sürpriz ödüller olacak buradan bunun müjdesini vermiş olmak isterim. Bundan sonraki süreçte hem siyasetin hem de siyasette kadının rolü üzerine bir çalışma içerisindeyiz. Yeni normale uygun formatta çalışma modelleri üzerine tüm ekibimizle birlikte beyin fırtınası gerçekleştiriyoruz, tüm İzmirlilerin bayramlarını kutlarım” diye konuştu.

Rana Beyza Öztürk / Özel Haber

kaynagi-fakir-kentte-su-sanayiye-bedava

Kaynağı fakir kentte su sanayiye bedava!

esnaf-bu-sartlarin-altindan-kalkamaz

‘Esnaf bu şartların altından kalkamaz!’