Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan açıklama: Umursamazlığın faturasını İzmir-Konak'ta ödedik Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan açıklama: Umursamazlığın faturasını İzmir-Konak'ta ödedik

Siyasi partiler arasında geleneksel hale gelen bayram kutlamaları bayramın ikinci günü parti genel merkezlerinde yapılacak. CHP, 17 partiye bayram ziyareti yapacak. MHP ise DSP, AK Parti, YRP ve CHP ile bayramlaşacak. İYİ Parti ve MHP arasında karşılıklı bayram ziyaretleri yapılmayacak.

Siyasi partiler arasında bayramlaşma programları belli oldu. Siyasi partiler arasında geleneksel hale gelen bayram kutlamaları bayramın ikinci günü parti genel merkezlerinde yapılacak. Siyasi partiler, hem bayram ziyaretlerinde bulunacak hem de genel merkezlerine gelecek parti temsilcilerini karşılayacak heyetlerini belirledi. Partilerin karşılıklı ziyaret programları da belli oldu.

Partilerin ziyaret ve kabul programları şöyle:

CHP İLK OLARAK AK PARTİ İLE BAYRAMLAŞACAK

Hazırlanan programa göre CHP, 17 siyasi partiye bayram ziyareti yapacak. CHP'nin ilk durağı Adalet ve Kalkınma Partisi (AK PARTİ) Genel Merkezi olacak. Sabah saat 09:30'da AKP Genel Merkez'ine ziyaret heyetiyle gidecek olan CHP, aynı saatlerde AK Parti temsilcilerini ağırlayacak. CHP’nin bayramlaşma programı kapsamında Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Deniz Yücel başkanlığında, Kadın Kolları MYK Üyesi Çiğdem Gegeoğlu, Gençlik Kolları Genel Saymanı Yusuf Baştuğ'dan oluşan CHP heyeti, bayramlaşma için genel merkeze gelen parti temsilcilerini ağırlayacak. CHP’nin partilere yapacağı ziyaret heyeti içinde Genel Başkan Yardımcısı ve Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz başkanlığında Kadın Kolları MYK Üyesi Azize Çeroğlu, Gençlik Kolları MYK Üyesi Eda Albayrak yer alacak.

CHP’nin bayramlaşmak için ziyaret edeceği partiler arasında; AK Parti, DSP, Vatan Partisi, DEM Parti, İyi Parti, BBP, DP, MHP, Saadet Partisi, ANAP, Memleket Partisi, Deva parti, Gelecek Partisi, Yeniden Refah partisi, BTP, Zafer partisi ve MYP yer alacak.

Ayrıca, CHP’ye bayram ziyaretinde bulunmak isteyen partiler ise şunlar:

"AK Parti, Demokratik Sol Parti (DSP), Vatan Partisi, DEM Parti, İyi Parti, Büyük Birlik Partisi (BBP), Demokrat Parti (DP), Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), Saadet Partisi, Anavatan Partisi (ANAP), Memleket Partisi, Deva Partisi, Gelecek Partisi, Yeniden Refah Partisi (YRP), Bağımsız Türkiye Partisi (BTP), Zafer Partisi ve Milli Yol Partisi (MYP)"

AKP'DE BAYRAMLAŞMA

AK Parti’nin bayramlaşma programı kapsamında, Genel Başkan Yardımcısı ve Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı Belgin Uygur başkanlığında Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkan Yardımcısı ve MKYK Üyesi Reşide Yüksel, Genel Merkez Kadın Kolları MYK Üyesi Ayten Aydın ve Genel Merkez Gençlik Kolları MYK Üyesi Taha Kara'dan oluşan heyet, genel merkezde diğer partilerden gelen temsileri ağırlayacak.

AK Parti, partileri ziyaret için iki ayrı heyet oluşturdu. Buna göre; Birinci heyette, Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkan Yardımcısı ve MKYK Üyesi Hasan Sert, Genel Merkez Kadın Kolları MKYK Üyesi Sena Aktürk ve Genel Merkez Gençlik Kolları MKYK Üyesi Derya Çıraklı yer alacak. Heyet, CHP, HÜDA-PAR, BBP ve İyi Parti’ye bayram ziyareti gerçekleştirecek.

İkinci heyet ise, Ankara Milletvekili Zeynep Yıldız, Genel Merkez Kadın Kolları MKYK Üyesi Derya Öztekin, Genel Merkez Gençlik Kolları MKYK Üyesi Salih Aydın oluşacak. Heyet, MHP, Yeniden Refah Partisi, DSP ve Vatan Partisi genel merkezlerine bayram ziyaretine gidecek.

Kaynak: Gerçek Gündem