in ,

Sizlerin bize olan inancı, motivasyonumuzu artırdı’

Oda seçimleri yaklaşırken yeniden aday İZTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, yeni dönem mesajı verdi

ozgener-9-eylulun-ne-anlama-geldigini-herkes-bilir

İzmir Ticaret Odası(İZTO) 2018-2022 dönemine ait son meclis toplantısı İZTO binasında gerçekleştirildi. Geçmiş döneme ait çalışmalarını anlatan ve gelecek dönem için projelerini mercek altına alan İZTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, “Yapacağımız projelerde ve çalışmalarda, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da her kesimin fikrini almaya azami özen göstereceğiz. Yaptığımız işler öncesinde araştırmalarımızı iyi yapmıyorsak, planlama konusunda sorun yaşıyorsak, orta ve uzun vadede işimizi nasıl geliştireceğimizi en baştan düşünmüyorsak, sürdürülebilirlik konusunda başarılı olamayız. Biz de, Güzel İzmir’imizin çok sektörlü yapısını dikkate alarak; dijital ve yeşil dönüşüm ekseninde, tarımda, ticarette, sanayide, turizmde, eğitimde, sağlıkta, girişimcilikte ve üyelerimize verdiğimiz hizmette sürdürülebilirliği baz alarak çalışacağız. Risk yönetimini merkezimize alıp, ticaret hayatımızda erken uyarı mekanizmalarının işlemesi için tehditleri, uzun vadeli eğilimleri, büyük değişimleri öngörmek ve üyelerimizi ekonomik, siyasi, sosyal ve iklim değişikliğine yönelik olası fırtınalara yeni projelerimizin de katkısıyla korumak, olası tehlikelere dair farkındalık yaratmak ve geleceğimizi planlamak istiyoruz”dedi.

‘HEP BİRLİKTE’

Engellerin bir arada aşılacağını vurgulayan Özgener, “Daha yaptığımız çok iş var ancak zaman darlığı nedeni ile mümkün olduğunca özetle, birlikte gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerimizi ve projelerimizi sizlere aktardım.  Daha çok yapacağımız iş var. Zaman zaman karşılaşıyorum. Sizlere de bizlere de soruyorlar ‘Odalar ne iş yapar?’ diye. Odalar işte bunları yapar.  Önümüzdeki dönemde daha çok kenetlenerek ve belirsizlikleri aşmamızı sağlayacak refleksler geliştirerek ilerlememiz gerekeceğinin farkındayız. Daha önceki deneyimlerimiz ve başarılarımızın bize kazandırdığı güçle, her engelin altından hep birlikte kalkacağımıza inanıyorum” dedi.

‘TEMPOMUZ YAVAŞLAMADI’

Yaşanan krizlere rağmen başarıya doğru ilerlediklerini ve bu ilerleyişin nedeninin disiplin olduğunu ifade eden Özgener, “Birlikte çok farklı dönemlerden beraber geçtik. Başlangıcı, ilerleyişi ve ardından gelen süreçle birlikte görev süremizin büyük bir bölümünü etkileyen pandemi boyunca hiç ara vermeden tüm faaliyetlerimizi gerçekleştirdik. Fiziken nerede olursak olalım Odamız çatısı altında birleşerek, birlik ve beraberliğimiz sayesinde görevlerimizi aksatmadan sürdürdük.  Çalışma azmi, disiplin, akılcı analiz, somut projeler ve çözüm önerileri geliştirmek, öngörülü olmak bizleri başarıya taşıyan ilkelerimizdi. Bundan sonra da yolumuza bu ilkeler ışığında devam edeceğiz. Bu ilkelerin yanı sıra bizleri başarıya götüren değerlerimizin başında, birlik olma ve birlikte hareket etme bilinci geliyor. Bu sürecin her adımında İzmir Ticaret Odası Ailesi olarak sizlerle birlikte yürüdüğümü hissettim. Sizlerin bize olan inancı, motivasyonumuzu artırdı. Bu duyguyu sizlere aynı şekilde güven ve el ele mücadele olarak geri yansıtmak için elimizden gelen tüm gayreti gösterdik.  Değerlerimizi, sadece İzmir Ticaret Odası Ailesi olarak kendi içimizde taşımadık.Yaptığımız her işte, yürüttüğümüz her projede kentimizin ve ülkemizin tüm paydaş kurum ve kuruluşlarıyla kamu yararını ve bütünsel kalkınmayı önceliklendiren tek bir ses olarak buluşmayı başardık. Bu nedenle, dünyada yaşanan gelişmeler ve krizler tempomuzu yavaşlatmadı”açıklamalarında bulundu. Ardından ise 2018-2022 Yılları Hizmet Ödül Takdimi gerçekleştirildi.

RANA BEYZA ÖZTÜRK

 

 

İZSU olağanüstü toplandı: Ek bütçe geçti ama…

izmirde-bicakli-kavga-1-olu_8372_dhaphoto1

İzmir’de bıçaklı kavgada kalbinden bıçaklanan genç hayatını kaybetti