in ,

Slovenya Ankara Büyükelçisi Soyer’i ziyaret etti

Slovenya Ankara Büyükelçisi Primoz Šeligo, İzmirBüyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i ziyaret etti

slovenya-ankara-buyukelcisi-soyeri-ziyaret-etti

Slovenya Ankara Büyükelçisi Primoz Šeligo, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i makamında ziyaret etti. Slovenya İzmir Fahri Konsolosu Mazhar İzmiroğlu ve Büyükelçilik Ekonomik İlişkiler Danışmanı Bengü Yüksel’in de katıldığı ziyaret, samimi bir havada gerçekleşti. Soyer, konuklarına İzmir hakkında bilgi verdi. Primoz Šeligo, İzmir’e ilk kez geldiğini belirtti. Slovenya’nın en büyük ticari limanı Koper ile İzmir’in kardeş kent olabileceklerini söyleyen Büyükelçi Šeligo, işbirliği olanaklarının da altını çizdi. Büyükelçi Šeligo bilişim teknolojileri, sağlık turizmi ve kültürel alışverişin önemini vurgulayarak Koper’den özellikle bu alanlarda çalışan bir delegasyonun İzmir’i ziyaret etmesi önerisinde bulundu. Slovenya Dış İşleri Bakanlığı’nca düzenlenen Bled Ekonomi Forumu’na katılım sağlanması konusu da gündeme geldi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de 3 Eylül’de açılacak İzmir Enternasyonal Fuarı (İEF) kapsamında birebir görüşmelerin yapılabileceğini ifade etti. Başkan Soyer, delegasyonun İzmir’e İEF’de veya istedikleri başka bir tarihte gelebileceklerini belirtti.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Slovenya Ankara Büyükelçisi Primoz Šeligo İzmir’in simgesi saat kulesi maketi hediye etti.

altinorduda-iki-ayrilik-daha-2

Altınordu kaderini deplasmanda çizecek

bucada-bariyerleri-yikip-dogaya-50-ton-moloz-doktuler

Buca’da bariyerleri yıkıp, doğaya 50 ton moloz döktüler