in ,

Sokağa çıkamayanların yardımına polisler koşuyor

Koronavirüs salgını nedeniyle sokağa çıkmaları yasaklanan 65 yaş ve üzeri kişiler ile kronik rahatsızlığı bulunanların ihtiyaçlarını polis ekipleri karşılıyor.

sokaga-cikamayanlarin-yardimina-kosuyorlar

Koronavirüs salgınına karşı bir süredir getirilen sosyal kısıtlama kararlarına, son olarak 65 yaş ve üstündekiler ile kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşların sokağa çıkma yasağı eklendi.

Bu kararla birlikte, evden çıkamayan bu kişilerin ihtiyaçları, yakınları tarafından karşılanmaya başlandı. İhtiyaç malzemelerini kendilerine getirecek yakınları olmayanın kişilerin yardımlarına ise polisler koştu. Buca’daki Kozağaç Mahallesi’nde oturan Rabia ve Muzaffer Abalı çifti de polisin yardım eli uzattığı kişiler oldu.

Polise teşekkür ettiler

Rabia Adalı’nın, 155’i arayıp pamuk, kolonya gibi hijyen ürünlerinin yanı sıra, çay, ekmek, su gibi gıda ürünlerine ihtiyacı olduğunu söylemesinin ardından harekete geçen polis ekipleri, söz konusu malzemeleri marketlerden temin edip, çiftin yaşadığı eve götürdü. Polislere teşekkür eden Rabia Adalı, “Çok mutlu olduk, kendimizi güvende hissettik. Eşimle birlikte 2 kişi yaşıyoruz ve ikimiz de 65 yaşının üstündeyiz. Eşimin de bazı rahatsızlıkları var. 155’i aradım ve ihtiyacım olan şeyleri söyledim. Polislerimiz de sürekli beni telefondan arayarak ilgilendiler. Hepsine tek tek teşekkür ederim” dedi. Muzaffer Abalı da vatandaşlara seslenerek, “Lütfen evinizde kalın ve ihtiyacınız olmadıkça sokağa çıkmayın” çağrısında bulundu. (DHA)

mendereslilerden-papaya-mektup-meryem-ana-evi-yakinina-cop-tesisi-kuruyorlar

Mendereslilerden Papa’ya mektup: Meryem Ana Evi yakınına çöp tesisi kuruyorlar

maske-ile-evlendiler

İzmir’de maskeli ve sosyal mesafeli nikah!