in ,

Söke’de tedbir amaçlı boşaltılan ev sayısı 90’a ulaştı

Aydın’ın Söke ilçesine bağlı Akçakonak Mahallesi’nde çıkan ve daha sonra çevre mahallelere yayılan yangında tedbir amacıyla boşaltılan ve ilk etapta 50 olan ev sayısı 90’a ulaştı

sokede-tedbir-amacli-bosaltilan-ev-sayisi-90a-ulasti

Yangın bölgesinde inceleme yapan ve yetkililerden bilgi alan Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, “Yangının çıkış nedeni konusunda jandarma teşkilatımız büyük bir titizlikle çalışma sürdürüyor. Yangına müdahale konusunda orman teşkilatımız 6 helikopter ve iki uçakla anında müdahale etti. Hava kararınca havadan müdahale durdu. Muğla Orman Bölge Müdürlüğü ve çevre illerden yapılan takviyelerle birlikte toplam 100 arazöz ve 500e yakın işçiyle orman yangınlarına müdahalede bulunuyor. Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri de arazözlerle, özel sektördeki arazözlerle yangına müdahaleler konusunda büyük bir titizlikle sürdürülmektedir “ dedi.

90 ev tedbir amaçlı boşaltıldı

Yangın bölgesine giderek inceleme yaptığını ve çalışmayı yürüten yetkililerden bilgi aldığını kaydeden Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, “ Yangının önlenmesi konusunda her türlü imkanımızı seferber ediyoruz. AFAD ve Kızılay ekipleri de bölgeye yönlendirildi. Özellikle bölgemizde olumsuzluk yaşanmaması adına vatandaşlarımızın olası yangından etkilenmemeleri adına toplamda 90 hane de tedbir amaçlı boşaltılmıştır. Vatandaşlarımızın büyük bir çoğunluğu akrabalarının yanına gitmek arzusunda olduğunu belirtti. Hiçbir vatandaşımızın mağdur olmaması adına kaymakamlığımızın koordinasyonunda ilgili kurumlarımızın desteğiyle her türlü tedbir ve çalışma yapılıyor “ diye konuştu.

Aydın’ın Söke ilçesinde makilik ve zeytinlik alanda başlayan, rüzgarın etkisiyle ormana sıçrayan yangın kontrol altına alındı.

İHA

psikiyatri-bolumunde-yatan-hasta-atese-verdigi-odasinda-oldu

Psikiyatri bölümünde yatan hasta ateşe verdiği odasında öldü

izmirde-tir-kopruden-dustu-3-yarali

İzmir’de tır köprüden düştü: 3 yaralı