Yeşilçam’ın en gözde kadın oyuncularından Türkan Şoray, yıllar sonra büyük bir itirafta bulundu. Ünlü sanatçı, Bursa Kültür Yolu Festivali kapsamında katıldığı söyleşide gençlere tavsiyeler verirken kendisi de samimi bir açıklama yaptı. Tayyare Kültür Merkezi'nde gerçekleştiren söyleşide Türkan Şoray, gençlere kitap okumalarını ve kendilerini geliştirmelerini öğütledi.

Şoray3

SİNEMA BANA BİR DİPLOMA VERDİ

Eğitimini tamamlayamadığı için kendisini hep eksik gördüğünü anlatan Şoray, şunları kaydetti; "Sinema, bana bir diploma verdi. Seyircilerim bana bir diploma verdi. 'Neden eğitimini tamamlamadınız?' diye sorabilirsiniz. Okula gidiyordum ve okulu, öğretmenlerimi çok seviyordum, onlar beni çok seviyorlardı. Çok çalışkan bir talebe değildim yaşlı bir dedem ve babaannemle yaşıyordum. Annemle babam ayrılmışlardı. Ben derslerimi kendi kendime çalışıyordum ama notlarım çok iyi geliyordu. Bir gün okula giderken annemin kaldığı evde ev sahibimizin kızı sinemacıymış, oradan teklif gelince benim eğitimim yarım kaldı."

Şoray1

Survivor All Star 2024'ün şampiyonu Ogeday oldu Survivor All Star 2024'ün şampiyonu Ogeday oldu

EN SON İSTEĞİ ŞAŞIRTTI

Şoray, "Dünyadaki bütün kitapları okumak istiyorum. 10 lisan öğrenmek istiyorum. Piyano çalmak istiyorum. Ondan sonra âşık olmak istiyorum" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Oda TV