in ,

“Sosyal izolasyon için çok ciddi çalışıyoruz”

AK Parti Kınık İlçe Başkanı Sami Mollaahmet, “Biz her zaman yardımlarımızı yapıyorduk, yapmaya devam ediyoruz ve edeceğiz” dedi

sosyal-izolasyon-icin-cok-ciddi-calisiyoruz

AK Parti Kınık İlçe Başkanı Sami Mollaahmet, korona virüs salgını sürecinde ilçenin kırsal bir kesim oluşu ve çoğunlukla müstakil ev bulunması dolayısıyla metropol ilçelere nazaran daha az problem yaşadığını söyledi, “Yaşanan bu süreçte ilçemiz adına çok büyük bir sıkıntı görmüyoruz. Bu alan daha kırsal bir bölge zaten ev yapıları daha yatay. Bu anlamda çok büyük bir sorun gözlemlemiyoruz” dedi.

‘GÜNLÜK İŞÇİLER İŞSİZ’

İlçe sağlığını korumak adına Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer ve Kınık İlçe Kaymakamı Erol Türkmen ile ortak bir çalışma yürüttüklerini söyleyen Başkan Mollaahmet, “Sosyal izolasyon konusunda ciddi bir çalışma gerçekleştiriyoruz. Uyarıları sürekli yeniliyor, teşkilat olarak herkese Whatsapp ve sosyal medya üzerinden gerekenleri bildiriyoruz. Bu dönemde bu bildirilerin çok önemli olduğunu düşünüyorum” açıklamalarında bulundu.

Teşkilat olarak her zaman yardımda bulunduklarını ve bu yardımları yapmaya devam ettiklerini belirten Mollaahmet, “Biz her zaman yaptığımız yardımlarımızı yapıyoruz, yapmaya devam ediyoruz. Teşkilatların yapabileceği yardım kendi imkanlarıyla yapabilecekleri yardımdır. Yardıma ihtiyacı olan insanlar vardı evet ama şimdi bunun dışında yeni ihtiyaç sahibi olan insanlar çıktı. Tüm bu insanları gereken birimlere ilettik. Sosyal Hizmetler Vakfı yeni bir ödenek hazırlayacak sanırım, geçici mağduriyetler için. Çünkü günlük işlerde çalışanlar şuan işsiz. Hem yardımlar hem bu gibi mağduriyetler konusunda bizde elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

Rana Beyza Öztürk / Özel Haber

kimyasal-silah-atilmis-gibi-perisan-haldeyiz

‘Kimyasal silah atılmış gibi perişan haldeyiz!’

manisada-deprem

Manisa’da 4.3 büyülüğünde deprem!