İmza töreninde konuşan SPK Başkanı İbrahim Ömer Gönül, Türkiye İş Kurumu'nun ülkemizin kalkınmasına ve istihdamına büyük katkı sağladığını belirterek, bu iş birliği protokolünden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. İŞKUR'un, iş arayanlar, işverenler ve öğrenciler gibi toplumun geniş bir kesimiyle yakın temas halinde olduğunu vurguladı.

ÇAYKUR, günlük çay alımlarında kontenjanı düşürdü! ÇAYKUR, günlük çay alımlarında kontenjanı düşürdü!

Gönül, İŞKUR'un geçen yıl 1,5 milyon vatandaşın istihdamını sağladığını ve bu istihdamın yaklaşık üçte ikisinin kadınlar ve gençler tarafından oluşturulduğunu ifade etti. Finansal okuryazarlığın toplumun tüm kesimlerine tanıtılması hedefi doğrultusunda imzalanan protokolün büyük önem taşıdığını belirten Gönül, İŞKUR aracılığıyla istihdam edilecek kişilere finansal okuryazarlık eğitimi verilmesinin hedeflendiğini söyledi.

SPK Başkanı, ayrıca Finansal Okuryazarlık Platformu'nun lansmanının ardından kısa sürede 200 binin üzerinde kişi tarafından ziyaret edildiğini ve platformun 6 farklı kategoride 52 video içeriğiyle finansal bilgi ve becerilerin geliştirilmesine katkı sağladığını belirtti.

İŞKUR Genel Müdürü Samet Güneş ise, bu protokolün toplum genelinde finansal okuryazarlığın yaygınlaştırılması açısından önemli bir adım olduğunu ifade ederek, iş birliği sayesinde somut çıktılar elde edileceğini ve finansal bilgiye sahip, doğru tutum ve davranış sergileyen bir topluma katkı sağlanacağını belirtti.

Kaynak: İHA