MEMDUH GÜNEY – EGE TELGRAF- Cumhuriyet Halk Partisinin (CHP) merakla beklenen İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayının Cemil Tugay olarak açıklanması İzmir’de büyük yankı uyandırdı. İzmir Esnaf Odası Başkanı Yalçın Ata, Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Cemil Tugay için hayırlı olsun dileklerinde bulunurken esnaf odası olarak beklentilerini aktaran Ata, “Daha önce beklentilerimizi aktardık. Kendisiyle son günlerde tekrar görüştüm. Biz esnaflar olarak Büyükşehir olmak kaydıyla 30 ilçemizde esnaf masası istiyoruz. Aynı zamanda belediye meclisinde esnaf kardeşlerimiz için meclis üyeliği istiyoruz. Kendisine isteklerimizi de ilettik görüşmelerimizde. Cemil Bey tanıdığımız kıymetli bir başkanımız inşallah bundan sonra yola birlikte devam edeceğiz” dedi.

yalçın ata-1

“TABANIN TEPKİSİ ÇOK FAZLA”

İzmir Seyyar Satıcılar Derneği Başkanı Evren Laçin, CHP’nin Cemil Tugay kararı için “Ön seçim yapılmadı anketlerde Cemil Tugay’ın önde geldiği söylendi ancak bu anketler nerede nasıl yapıldı bilmiyoruz. CHP tabanının tepkisi çok fazla. Bu tercihten sonra İzmir gerçekten kaderine mi terk edildi merak ediyorum. Partinin verdiği bir karar ancak nasıl olduğunu hala daha anlamış değiliz” ifadelerini kullandı.

CHP Çiğli Adayı Onur Emrah Yıldız: Sevdiğimiz yer; dünyanın en güzel yeridir CHP Çiğli Adayı Onur Emrah Yıldız: Sevdiğimiz yer; dünyanın en güzel yeridir

evren laçin

“ROMAN DOSTU BAŞKAN”

İzmir Romanlar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Abdullah Cıstır, Cemil Tugay için Karşıyaka’da Roman dostu bir belediye başkanı olduğunu söyledi. Cıstır, “Büyükşehir yönetmek ayrı bir tecrübe ve bu minvalde kendisine hayırlı olsun diyoruz. Burada bizim için önemli olan Tunç Soyer ile aldığımız mesafenin üzerine koyarak gitme noktasında beklentilerimiz var. Aynı zamanda ilçelerimizle de algıda bütünlük oluşturacak bir projeksiyona ihtiyacımız var. Büyükşehirle birlikte iş birliği protokolü yapmıştık. Romanlarla ilgili dezavantajlı gruplar başlığında bütçe ayrılması ve beş yıllık planda stratejik plan içerisinde yer almasını bekliyoruz. Romanlarla ilgili beş yıl içerisinde yapılacak faaliyetleri görmek istiyoruz ve bununla ilgili bütçe ayrılmasını da bekliyoruz” dedi.

abdullah cıstır

“KEMERALTI SEVGİSİ VARSA GÖRMEK İSTERİZ”

İzmir Tarihi Kemeraltı Esnaf Derneği Başkanı Semih Girgin uzun yıllardır görmedikleri ilgiyi, alakayı Tunç Soyer’den gördüklerini belirtti. Girgin, “Soyer’in katkılarını unutmuyoruz. Kendisi elini taşın altına koyarak siyasi risk alarak Kemeraltı için birçok çalışma yaptı. Biz bir sivil toplum örgütüyüz siyasi ve ticari olma şansımız yok. Bu konuda Kemeraltı’na yatırım yapan Kemeraltı’nı gündemde tutan her başkanla çalışmak isteriz. Buradaki esnafın kazancı ve sorunlarının çözümü belediyenin duruşuyla alakalı. Cemil Bey’in Kemeraltı sevgisi varsa bunu da görmek isteriz. Hem Büyükşehir Belediyesiyle hem Konak Belediyesiyle aynı güzellikle çalışmak istiyoruz. Sadece Cemil Tugay’dan değil tüm partilerin adaylarından bu bakış açısını bekliyoruz. Kemeraltı, İzmir’in merkezi burası yenilenmediği sürece yatırımlar değersiz kalır” dedi.

semih girgin-1

Kaynak: EGE TELGRAF