Kuşadası’nda su kesintisi ve kanalizasyon sorununun artması nedeniyle artan şikayetler karşısında Kuşadası Belediyesi kamuoyuna açıklama yaptı. Belediyeden yapılan açıklamada sorumluluğun Aydın Büyükşehir’e bağlı ASKİ’de olduğu hatırlatılarak, şikayetler yönlendirildi. İşte Kuşadası Belediyesi’nden konuya ilişkin yapılan açıklama:

“Kuşadası kamuoyuna zorunlu açıklama:

İlçemiz genelinde son dönemde artan su kesintileri ve buna bağlı olarak hemşehrilerimizin belediyemize yönelik şikayetleri üzerine bu açıklamayı yapmak Kuşadası Belediyemizce zaruri bir hal almıştır.

Değerli Hemşehrilerimiz, ilçemiz genelinde yaşanan su kesintisi ve kanalizasyon sorunlarının çözümü belediyemizin yetki ve sorumlulukları kapsamı dışında kalmaktadır.

Yaşanan su kesintileri ve altyapı şikayetleri ile ilgili tek yetkili kurum Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Aydın Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’dür. ( ASKİ)

Bornova’da miniklerin karne heyecanı Bornova’da miniklerin karne heyecanı

Su kesintileri ve kanalizasyon altyapı sorunları ile ilgili olarak hemşehrilerimizin ASKİ birimleri ile iletişim kurmaları gerekmektedir.

ASKİ arıza, şikayet telefon : 444 70 09

ASKİ iletişim online bilgileri:

https://odeme.aydinaski.gov.tr/SikayetOneri/SikayetOneriOlustur

https://www.aydinaski.gov.tr/index.php/su-kesintileri/  “

Kaynak: Bülten