in ,

‘Sürekli hayal peşindeler…’

Bayındır Süs Bitkileri Tarım İhtisas OSB hakkında açıklamalarda bulunan CHP İlçe Başkanı Behzat Aydilek, “Projenin ayakları bağlı, yürüyemiyor” dedi

surekli-hayal-pesindeler

CHP Bayındır İlçe Başkanı Hüseyin Behzat Aydilek, korona virüsle mücadele sürecinde hummalı bir çalışma yürüttüklerini belirtti, bölgede yapılan çalışmaları değerlendirdi. Üyeleriyle birlikte başarılı bir faaliyet takvimi uyguladıklarının altını çizen Aydilek, “Genel merkezimizin yaptığı anket çalışmasında birinci olduk. Üyelerimizle birlikte çok başarılı bir faaliyet takvimi uyguladık. Şu anda da kadınlarımız şehit ailelerine maske ve gıda yardımı götürüyor. Bayındır’ın en değerli mücevheri çiçektir. Virüs salgınının başında çok zorlu günler yaşadık. Bu konuyla ilgili bir rapor hazırladık. Kurultayın ardından bu raporu genel başkanımıza anlatacağım. Bayındır’da çiçekçiliği yeniden şaha kaldırmamız için CHP’li belediyelerden destek isteyeceğiz. İlçe belediyesi doğru düzgün bir proje üretemiyor. Sadece günü geçirmeye çalışıyorlar. Belediye Başkanı insani ilişkileri bakımından iyi bir insan, benim de sevdiğim bir kardeşim. Ancak iyi insan olmak başka bir şey Bayındır’a hizmet etmek başka… Bu birikim ister, donanım, proje, kadro ister… Hep hayallerin peşinde koşuyorlar” dedi.
Süs Bitkileri Tarım İhtisas Organize Sanayi Bölgesi konusunda açıklamalarda bulunan Aydilek, “Toplantıya davet edilmediğim için katılmadım. En sonunda dönüp dolaşır bize gelirler. Çünkü Bayındır’ın patronu biziz. Projeyi incelediğimizde çok büyük bir alan olduğunu duyduk ancak gündemi kaçırmamak gibi bir uğraşları da var. Baktığımızda projenin çok da sağlam olmadığını gördük. Açıkçası gerçekleşmesi de çok mümkün değil. Altyapısı, teknik çalışmaları yapılmış değil. Körler sağırlar birbirini ağırlar misali… Durmadan toplantı üstüne toplantı yapıyorlar ancak sonuç değil. Anlayacağınız en sonunda bu projeyi biz yapacağız gibi duruyor. Sonuçta 3.5 yıl kaldı… Yerel seçimden sonra bu çalışmaların hepsini biz yapacağız” ifadelerini kullandı.
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e önümüzdeki günlerde yeni bir proje sunacaklarını da açıklayan Aydilek, “Geçtiğimiz günlerde Baysan’da bir çalışma yaparak bölgeyi geliştirmek için yeni bir proje gerektiğini tespit ettik. Mevzubahis alan aşağı yukarı 50 bin metrekarelik bir yer var. Bu alana yeni bir paketleme tesisi yapılması gerektiğini düşünüyoruz. Süt, meyve, sebze paketlemesi yapılabilir, yanına yapılacak soğuk hava depolarıyla da proje desteklenebilir. Yanında kamulaştırılıp genişletilebilecek alanlar da mevcut. Bunların altyağı çalışmalarını ve projelerini hazırladık. Korona virüsüyle mücadele çalışmalarını yaparken bu konu üzerinde de yoğunlaştık. İleriki günlerde Tunç Bey’e projemizi sunacağız. Bu proje ile birlikte nereden bakarsanız bakın 250 kişilik istihdam olanağı sağlayacağız. 250 kişi demek nereden baksanız Bayındır’da 2 bin kişinin karnını doyurmak anlamına geliyor. Bu tarz projelerimiz devam edecek, her şey hemşehrimizin iyiliği için” diye konuştu.

Yağmur Gülü / Özel Haber

turkiyede-son-24-saatte-koronavirusten-140-kisi-hayatini-kaybetti

Yeni vaka sayısı düştü, vefat 17

listede-var-piyasada-yok

Listede var piyasada yok