Gözdeki hastalıkların sebebi obezite olabilir Gözdeki hastalıkların sebebi obezite olabilir

BERNA SEVER-EGE TELGRAF-Günümüzde sağlıklı yaşam ve beslenme trendleri giderek yaygınlaşıyor ve insanlar doğal yöntemlerle susuzluğu gidermek için çeşitli meyvelere yöneliyorlar. Özellikle sıcak yaz günlerinde vücut sıvılarını dengelemek ve susuzluğu gidermek için meyve tüketimi oldukça önemli hale geliyor. İşte susuzluğu gideren ve aynı zamanda sağlığa faydalı olan bazı meyveler:

Karpuz: Yaz aylarının vazgeçilmezi olan karpuz, yüksek su içeriğiyle bilinir. Ayrıca içerdiği doğal şekerlerle enerji verir ve vücudu serinletir.

Kavun: Kavun da karpuz gibi yüksek su içeriğine sahiptir ve içerdiği potasyum ile susuzluğu giderir. Ayrıca C vitamini açısından zengindir.

Salatalık: Salatalık, suyunun yanı sıra içerdiği elektrolitlerle de vücudu dengelemeye yardımcı olur. Ayrıca cildi nemlendirir ve serinletir.

Çilek: Tatlı ve sulu bir meyve olan çilek, susuzluğu gidermenin yanı sıra antioksidan açısından zengindir. Ayrıca içerdiği liflerle sindirimi düzenler.

Portakal: Portakal, C vitamini deposu olmasıyla bilinir ve susuzluğu gidermenin yanı sıra bağışıklık sistemini güçlendirir.

Ananas: Ananasın tatlı ve ekşi tadı, susuzluğu giderirken ferahlık hissi verir. Ayrıca sindirimi kolaylaştırır ve iltihaplanmayı azaltır.

Üzüm: Üzüm, içerdiği suyun yanı sıra doğal şeker içeriğiyle enerji sağlar. Ayrıca antioksidan özellikleriyle bilinir ve sindirimi kolaylaştırır.

Kaynak: EGE TELGRAF