in ,

Taksicilerin COVİD -19 süreci web seminerde tartışılacak

Taksicilerin COVİD -19 süreci web seminerde tartışılacak

taksicilerin-covid-19-sureci-web-seminerde-tartisilacak

Taksicilerin COVİD -19 süreci web seminerde tartışılacak. İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İESOB) ile UITP ( Uluslar Arası Toplu Taşımacılar Birliği ) iş birliğiyle düzenlenecek seminere İzmir ve İstanbul Büyükşehir Belediyelerinin Ulaşım Daireleri Başkanları da katılacak. Semineri izlemek isteyenler öncelikle İESOB’un facebook sayfasına girerek seminer kayıtlarını yaptırmaları gerekecek. Kayıt esnasında panelistlere soru ve görüşlerini de önceden iletebilecek.

İESOB Başkanı Zekeriya Mutlu’nun açılış konuşmasını yapacağı seminerin moderatörlüğünü İESOB Ulaşım Dairesi Müdürü Alpay Kılıçkaya üstlenecek. Seminere UITP Kıdemli Direktörü Kaan Yıldızgöz, İzmir Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanı Mert Yaygel, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanı Utku Cihan, İzmir Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Celil Anık katılacak.
Dünyada 4 milyardan fazla insanın karantina altında tutulmasına neden olan Corona salgınının taksi taşımacılığına ciddi etkisi olduğunu kaydeden İESOB Başkanı Zekeriya Mutlu, ‘Dünyanın birçok kentinde taksi hizmetleri azaltıldı ve bununla birlikte yolcu sayılarında %90’a azalma görüldü. Tabii bunun da doğal etkisi yolcu gelirleri ciddi biçimde azaldı ve kriz sırasında sosyal mesafe kuralları ve ek temizlik önlemleriyle birlikte maliyetler de yükseldi. Salgın hala devam etmesine rağmen, bircok ülke karantinanın aşamalı olarak kaldırılmasını planlıyor. Kentlerimizin normale dönüş planları kapsamında taksi taşımacılığının rolü büyük önem taşımakta. Seminerde;
• COVID-19 Krizi süresince taksi taşımacılığında alınan önlemler ve krizin sektöre etkileri
• Normalleşme sürecinde taksi taşımacılığında planlananlar
• COVID-19 sonrası sektörde beklenen muhtemel değişimler
Konuları hakkında katılımcılar dünya örnekleri ve ülkemizdeki durum hakkında bilgiler verilecektir. ‘dedi.
Kayıtlarını tamamlayanlar yayına https://opteamistonline.com/IESOB/ linkinden bağlanabilecek.

izmirden-ic-acici-goruntuler

İzmir’den iç açıcı görüntüler

izmirliler-dikkat-bazi-mahallelerde-elektrik-kesintisi-yapilacak

İzmirliler dikkat! Bazı mahallelerde elektrik kesintisi yapılacak