Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Türkiye'nin A Milli Takım oyuncusu Merih Demiral'ın EURO 2024'te Avusturya maçında yaptığı 'bozkurt' işaretine verilen ceza üzerine harekete geçti. Özcan, Demiral'ın sahadaki bu anını şehre heykel olarak kazandırmak için kararlı olduğunu duyurdu.

Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (UEFA), Merih Demiral'a bu işaret nedeniyle 2 maç ceza vermişti. Bunun üzerine CHP'li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları belirtti: "Merih Demiral'a verilen cezayı şiddetle kınıyorum. Bu cezayı engelleyemeyen Futbol Federasyonunu lanetliyorum. Size söz, Merih Demiral'ın 'bozkurt' işaretini Bolu'ya heykel olarak diktireceğim! Avrupa bana da ceza yazsın bakalım!"

Bakan Bayraktar Gabar'da petrol üretiminde büyük hedefler belirledi Bakan Bayraktar Gabar'da petrol üretiminde büyük hedefler belirledi

Özcan, ayrıca bozkurt işaretini Türk milletinin sembolü olarak tanımlayarak, "Herhangi bir siyasi partinin tekelinde değildir! Hollanda maçında protesto amaçlı tüm futbolcuların İstiklal Marşı sırasında bozkurt işareti yapmalarını bekliyorum! Taraftar için de bu çağrım geçerlidir! Ne mutlu Türk’üm diyene" dedi.

Kaynak: Cumhuriyet