in

Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği Başkanı Hilmi Sürek güven tazeledi

Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği 2018-2019 genel kurulu, Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan Birlik tesislerinde gerçekleştirildi.

TARİS-secim

Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği 2018-2019 genel kurulu, Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan Birlik tesislerinde gerçekleştirildi.

Genel kurulda konuşan Birlik Başkanı Hilmi Sürek, ekonomide yaşanan çalkantılara rağmen Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği’nin ortaklarından aldıkları güven ve güçle tüm zorlukların üstesinden gelebildiklerini söyledi. Sürek, ülkede bir çok firma konkordato ilan ederken, iflas isterken Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği’nin dönemi karlılıkla kapattığını açıkladı.

Kooperatifçiliğin gelecek dönemlerde daha büyük önem taşıyacağını anlatan Sürek, ‘’birlikten güç doğar’’ ifadesinin yaşama geçirilmesinin ekonomideki zorlukları da daha rahat aşmalarına ortam hazırladığını bildirdi. Tariş markasının iç ve dış pazarlarda aranan bir değer olduğunun altını çizen Sürek, önümüzdeki dönemde de bunun artarak, süreceğini anlattı.

Birlik Başkanı Hilmi Sürek, 2018-2019 üretim sezonunda ortaklarından aldıkları ürün  karşılığında 47 milyon 716 bin lira ödeme yaptıklarını kaydederek, 2019-2020 üretim sezonuna da hızlı alımlarla girdiklerini ifade etti.  Genel kurul sonunda Hilmi Sürek ve Fikret Akova’nın iki listeyle girdiği seçimde Sürek’in listesi kazandı. Yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu: Hilmi Sürek, Mustafa Akçe, Nihat Büyükerol, Hüseyin Yalazı, Hayal Ümüt Özenmiş ve Murat Özbaş. (AA)

 

 

izmirde-kamu-sen-uyelerinden-protesto

Kamu-Sen üyelerinden memur maaşlarına yönelik zam protestosu

agroexpoda-hedef-700-milyon-dolar

Agroexpo’da hedef 700 milyon dolar