in

‘Teknoloji gibi hekim tecrübesi de önemli’

Prof. Dr. Mahmut Kaşkaloğlu, Kaşkaloğlu Göz Hastanesi olarak kuruldukları 2000 yılından bu yana teknoloji ve insan kaynağına yatırım yaptıklarını kaydetti.

goz-kontol

Kaşkaloğlu Göz Hastanesi olarak kuruldukları 2000 yılından bu yana teknoloji ve insan kaynağına yatırım yaptıklarını kaydeden Prof. Dr. Mahmut Kaşkaloğlu, “Bu konuda hastanemiz bünyesindeki hekimlerimiz gerekli tüm eğitimleri sürekli alıyor. Ayrıca uluslararası kongrelerde sunumlar yapıyor ve meslektaşlarına eğitim veriyorlar” dedi.

Bilgiye ulaşmanın artık çok daha kolay olduğunu vurgulayan Kaşkaloğlu “Artık internet üzerinden son yapılan ameliyatların çekimlerini izleyebiliyoruz. Operasyon teknikleri ile ilgili detaylı bilgiler edinmek çok daha kolay. Bilginin paylaştıkça artması gibi bir durum söz konusu. Bu konuda uzman hekimlerin yayınları ve uluslararası seminerleri de takip ediyoruz. Hekimin tecrübesi teknoloji kadar önemli Kaşkaloğlu hekimleri olarak birçok kongreye, hem konuk hem de konuşmacı olarak davet ediliyoruz” diye konuştu. Kaşkaloğlu, “Ben kişisel olarak 25 yılda 25 binden fazla ameliyat yaptım. Bu tür ameliyatlar zorunlu değil, kişinin istemesi lazım. Türkiye’deki yaşam şartları daha farklı. Yurt dışındaki hastalar, dalış yapmak dağa tırmanmak gibi sportif faaliyetleri daha rahat gerçekleştirmek için ameliyat olmak istiyor. Türkiye’deki hastalar ise gözlükten kurtulmak istiyor. Ameliyat sayesinde gözlük takmıyor, gözlüğün dezavantajlarını yaşamıyor, gözlüğünü aramak ve kaybetme derdi kalmıyor. Bu işlevsel bir ameliyat ve psikolojik anlamda da olumlu etkileri var” ifadelerini kullandı. (Haber Merkezi)

bucada-uretici-pazari

Üreticiden tüketiciye…

hosnuter-estetik-cerrahi

Prof. Dr. Hoşnuter: Estetik operasyonda doktor seçimi önemli