in ,

TEV 55. yılını Çeşme’de, Şevval Sam konseriyle kutladı

Türk Eğitim Vakfı (TEV), kuruluşunun 55. yılını, Çeşme Amfi Tiyatro’da, 3 bini aşkın eğitim gönüllüsünün katıldığı Şevval Sam konseri ile kutladı

tev-55-yilini-cesmede-sevval-sam-konseriyle-kutladi
Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran‘ın, eşi Nuriş Oran ile birlikte izlediği konserde, sunuculuğu İzmirli modacı Siren Ertan yaptı.  Konserde, ilk olarak TEV Eğitime Destek Korosu sahne aldı. Vakfın markası haline gelen ve 6’ncı konserini gerçekleştiren koro, eğitim gönüllülerine keyifli bir akşam yaşattı.
  Konserde bir konuşma yapan TEV İzmir Şube Başkanı Gülnur Soybayraktar, “Sizler sayesinde her yıl bursiyer öğrenci sayımız giderek artıyor. Pandemi nedeniyle 2 yıl kuruluş kutlamalarını yapamamıştık. Bu sene kaldığımız yerden güçlü bir şekilde devam ediyoruz” dedi. Konuşmanın ardından sahne alan Şevval Sam, enerjik yapısıyla, esprileriyle ve şarkılarıyla eğitim gönüllülerine unutulmaz bir gece yaşattı. Gecenin sonunda sahneye gelen TEV üyeleri ve bursiyer öğrenciler, “Hayat Bayram Olsa” şarkısını Şevval Sam ile birlikte söylediler.
Konserin sonunda sahneye gelen Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran, yaptığı konuşmada, “Son dönemde toplumumuzun düştüğüderin karamsarlıktan bizleri çıkaracak tek yol; çocuklarımıza fırsat eşitliği sağlayarak, her birinin iyi eğitimli, doğaya saygılı, farklıları hoşgörüyle karşılayan bireyler olarak yetişmelerinin önünü açmak. Sevgiyle yetişen çocuklarımızın, ağaçtaki kuşu, sokaktaki kediyi hırpalamadan, çevreyi koruyarak, birbirlerini tüm yönleriyle kucaklayarak, umut dolu bir gelecek kuracaklarına inanıyorum. 55 yıldır binlerce çocuğun hayatına dokunarak, umutlarımızı ayakta tutan Türk Eğitim Vakfı’na, bugüne kadar büyük özverilerle bu umuda katkıda bulunan tüm gönüllülere şükranlarımı sunuyorum. Bu güzel akşamda sahne alan Eğitim Gönüllüleri Eğitime Destek Korosu’na ve sesiyle, varlığıyla bize güç veren Şevval hanıma teşekkürlerimi sunuyorum. Tüm kalbim, tüm enerjimle, Atatürk’ün düşünü kurduğu laik, çağdaş, aydınlık Türkiye’yi inşa edecek çocuklarımızın yanında olmaya devam edeceğim” şeklinde konuştu.
Yunus Emre ÇINAR

İzmir’deki uyuşturucu operasyonunda 2 tutuklama

marmaris-yangin

Marmaris’te yeşil örtü siyaha büründü