in ,

TFF’den 2. ve 3. ligler için flaş karar! Ligler bitti!

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulu, TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig, ayrıca Spor Toto Bölgesel Amatör Lig’lerinin oynatılmamasına karar verdi

tffden-biz-bize-yeteriz-kampanyasina-1-milyon-923-bintl

TFF ile 2. ve 3. Lig Kulüpler Birliği Derneği yönetimi, Riva’da bugün, TFF Başkanı Nihat Özdemir, TFF 1. Başkan Vekili Servet Yardımcı, Başkan Vekili Mehmet Baykan, Yönetim ve İcra Kurulu üyesi Hamit Altıntop ile 2. ve 3. Lig Kulüpler Birliği Derneği Başkanı Volkan Can, yönetim kurulu üyeleri ve kulüp başkanlarının katılımı ile bir toplantı düzenledi.

Federasyondan konuyla ilgili yapılan açıklamaya göre; toplantıda kulüpler, liglerin oynanmamasını talep ederken, nasıl tescil edileceğini TFF Yönetim Kurulu’na bıraktı. Kulüp temsilcileri ile karşılıklı mutabık kalındığı üzere, söz konusu talebi TFF Yönetim Kurulu değerlendirmiş olup, TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig, ayrıca Spor Toto Bölgesel Amatör Lig’lerinin oynatılmamasına karar verdi.

TFF’nin liglerin tescil formatı ile ilgili kararının önümüzdeki günlerde açıklanacağı belirtildi.

TFF ayrıca, “Kararın kulüplerimiz ve Türk futbolu için hayırlı olmasını dileriz” ifadelerini kullandı.

Bir üst lige çıkma hesapları yaparken liglere verilen korona virüs arasından yara almadan çıkmak isteyen İzmir ekipleri Karşıyaka ve Bucaspor’un da hayalleri suya düştü. Karşıyaka’da geçtiğimiz ay bir futbolcuda korona virüs belirlenmiş daha sonra da bu oyuncunun iyileştiği açıklanmıştı.

DHA

korona-corona-virus-rakamlar-olu-sayisi-kac-vaka-var

Türkiye’de görülen korona virüs vaka sayısı 200 bine dayandı

kolonyaya-hayat-veren-sehir-koln

Kolonyaya hayat veren şehir: Köln