in ,

TFF’nin hükmen mağlubiyet kararına Beşiktaş’tan tepki!

Beşiktaş Kulübü, Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) ligin ikinci yarısından itibaren korona virüs vakaları nedeniyle maça çıkamayan kulüplerin hükmen mağlup sayılmasına yönelik aldığı karara tepki gösterdi.

tff-1-ligde-kiyasiya-yaris

Dün TFF tarafından ligin ikinci yarısını kapsayan statü ve talimatlarda değişiklik yapıldığı açıklanmıştı. Bu doğrultuda koronavirüs vakaları nedeniyle maça çıkamayan kulüplerin hükmen mağlup sayılacağı belirtilerek, talimatnameye göre minimum 9 kişi ile sahaya çıkılabileceği aktarılmıştı.

Beşiktaş Kulübü de resmi sitesinden TFF‘nin almış olduğu bu kararı yanlış bulduklarına ilişkin bir mesaj yayımladı. Siyah-beyazlılar, hükmen mağlubiyet kararının maddi ve manevi zararlara sebep olacağını vurgulayarak şu ifadelere yer verdi: “Türkiye Futbol Federasyonu’nun, 21 Aralık 2020 tarihinde resmi internet sitesi aracılığıyla ilan ettiği, sezonun ikinci yarısında uygulanacak statü ve talimatlarda yer alan hükmen mağlubiyet uygulamasının, sporun ruhundaki yarışma ve yarışarak kaybetmek ve kazanmak ilkesine aykırı olduğunu düşünüyoruz. Federasyonumuzun, Covid-19 salgınının olumsuz etkilerini göz önünde bulundurarak statü ve talimatlarda yapmış olduğu değişiklikler, her ne kadar kulüplere birtakım kolaylıklar sağlıyor olsa da bir kulübün Covid-19 nedeniyle sahaya minimum 9 futbolcuyla çıkamayarak hükmen mağlup sayılacak olması, vicdanlara sığmayacak ve telafisi mümkün olmayan maddi ve manevi zararlara sebebiyet verecektir.
Türkiye Futbol Federasyonu’nu almış oldukları bu kararı yeniden gözden geçirmeye davet ediyoruz.” (İHA)

polis-merkezi-onunde-silahli-saldiri

Polis merkezi önünde silahlı saldırı!

ozel-hastanedeki-yanginla-ilgili-kaymakam-meftun-dallidan-aciklama-8-hasta

Özel hastanedeki yangınla ilgili Kaymakam Meftun Dallı’dan açıklama: 8 hasta…