in ,

TOKİ Bergama projesinde ÇED süreci başladı

Bergama için koşmaya başlayan Belediye Başkanı Hakan Koştu’nun seçim vaatleri arasında bulunan TOKİ Bergama konutları’nda ihale aşamasından sonra ÇED süreci içinde düğmeye basıldı

toki-bergama-projesinde-ced-sureci-basladi

TOKİ tarafından orta ve dar gelirli ailelere yönelik Bergama’ya inşa edilecek olan konutlar için 31 Mart Yerel Seçimleri’nde vatandaşlara vaatte bulunan ve seçim broşürüne bu vaadini yazan Belediye Başkanı Hakan Koştu’nun bir yıldır Ankara’da gece gündüz demeden harcadığı mesaisinin meyveleri bir bir toplanmaya başlandı. TOKİ konutlarının çok kısa bir zaman diliminde ihalesinin yapılıp ÇED sürecine başlanması ilçedeki heyecanlı bekleyişi, sevince dönüştürdü.

BERGAMA’YA İLK ETAPTA 41.4 MİLYON TL YATIRIM

Bergama’nın gelişim yönü içerisinde bulunan Zafer Mahallesi’nin en gözde yerlerinden birisine inşa edilecek olan TOKİ konutları 58 bin 143 metrekare arsa üzerinde yükselecek, ve 41,4 milyon TL’ye mal olacak. Projede inşa edilecek olan tüm yapılar son teknoloji ile üretilecek. Hafriyat çalışmalarının yaklaşık 10 ay süreceği projede inşaat çalışmaları 8 ay sürecek. Toplamda yaklaşık 18 ayda tamamlanması ön görülen Bergama TOKİ konutlarında 1.380 kişilik nüfus barınacak.

“SEÇİM VAATLERİMİZİN HEPSİ BİR BİR GERÇEK OLACAK”

Bergama’ya vermiş olduğu seçim vaatlerinden birisini daha yaşama geçirildiğini ifade eden Başkan Hakan Koştu, “Bergama’ya bugüne kadar TOKİ konutu yapılmayışı büyük bir kayıptır. 31 Mart Yerel Seçimleri’nde TOKİ’nin ilçemize yeni konutlar inşa etmesi sözünü vermiştik. Bu sözümüzü yerine getirme yolunda işin ihalesi ardından ÇED süreci de başlamış bulunuyor. TOKİ ülkemizin hemen hemen birçok bölgesinde yıllardır konut üretip duruyor. Girişimlerimiz sonucu ilçemizde de konut yapılması yönünde karar alındı. Şimdiden hemşehrilerimize hayırlı olsun ” dedi.

yasak-gunlerinde-konakta-calisma-vardi

Yasak günlerinde Konak’ta çalışma vardı

suudi-arabistandaki-169-turk-vatandasi-izmire-getirildi

Suudi Arabistan’daki 169 Türk vatandaşı İzmir’e getirildi