Cumhur İttifakı’nın AK Partili Torbalı Belediye Başkan Adayı Özgür Erman Çağlar’ın Torbalı için 15 ana başlıkta toplam 114 proje açıkladığı lansmana önceki dönem Gençlik ve Spor Bakanı İzmir Milletvekili Mehmet Muharrem Kasapoğlu, AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, oda başkanları, sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri, muhtarlar ve partililer katıldı.

Yoğun ilgi ve katılımdan dolayı salona sığamayan vatandaşlar programı salon dışına konulan dev ekranlardan takip ettiler.

Davutoğlu'ndan hükümete İran tepkisi: Uyan Ankara uyan Davutoğlu'ndan hükümete İran tepkisi: Uyan Ankara uyan

Torbali Icin 15 Baslikta 114 Dev Proje Acikladi

Çağlar, Torbalı’nın 60 mahallesine ihtiyaçlarına uygun projeler geliştireceklerini, yerel ve genel iktidarı bir araya getirerek Torbalı’da yeni bir hikaye yazacaklarını belirtti. Çağlar, “Torbalı-Kemalpaşa Kavşağı’nı kısa bir sürede tamamlayarak hizmete açtık. Yeni dönemde bu yolda Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’mız ile birlikte 9 yeni kavşak düzenlemesi yapacağız. 2 adet battı-çıktı inşa ederek kesintisiz ve güvenli bir ulaşım sağlayacağız. Yan yollar, refüj düzenlemeleri, peyzaj çalışmaları ve modern bir otomasyon ışıklandırma yapacağız” dedi. İlçenin içinden geçen İZBAN hattında daha önceden AK Partili belediye döneminde 2 altgeçit inşa edip kullanıma açtıklarını hatırlatan Çağlar, "Yeni dönemde Gökdağ Sitesi önünde, Ertuğrul Mahallesi ile Muratbey Mahallesi’ni birbirine bağlayan PTT önünde ve Tepeköy Mahallesi ile Muratbey Mahallesi’ni birbirine bağlayan Fen İşleri Müdürlüğümüzün önünde olmak üzere 3 adet yeni altgeçit inşa edeceğiz" ifadesinde bulundu. Çağlar, Torbalı Şoförler Odası ile eş güdüm halinde, şehir içi ulaşım sorununu da çözeceklerini vurguladı. Trafik konusunda uzman ekiplerin kent trafiğini sürekli gözden geçireceğini belirten Çağlar, "Alternatif yol ve güzergah planları ile şehir içi trafik yoğunluğunu çözüme kavuşturacağız" dedi. Fetrek Çayı ve Sultanlar Vadisi projesine kaldıkları yerden devam edeceklerinin sözünü veren Çağlar, "Tarım ve Orman Bakanlığımız ile birlikte ikinci etabı başlatıyoruz. 1.8 milyon metrekarelik alanda bisiklet ve yaya yolu, izci kamp alanı, gençlik kamp alanı, macera parkı, piknik alanları, mini hayvanat bahçesi, gösteri merkezi, kır düğün salonları, kafeterya ve restaurantları ile yeni bir yaşam vadisi inşa edeceğiz" dedi. Atatürk-Karşıyaka ve Çaybaşı mahallelerinde yaşayanlar için parklar inşa edeceklerini belirten Çağlar, Torbalı’da doğal gaz ulaşmayan bölge kalmayacağını, ilköğretimde takdir belgesi alan tüm öğrencilere bisiklet hediye edeceklerini, Ayrancılar, Pancar, Yazıbaşı, Karakuyu, Özbey, Çaybaşı, Subaşı ve Torbalı merkezde olmak üzere 10 adet çok amaçlı salon inşa edeceklerini, İzmir, Manisa, Aydın’a hizmet verebilecek olan 10 bin metrekarelik alan içerisindeki Travmatik Acil Durum Hastanesi’ni hayata geçireceklerini söyledi. TOKİ ile birlikte ilçeye 3.000 sosyal konut kazandırdıklarını hatırlatan Çağlar, "İlçemize 5.000 yeni toplu konut kazandırma hedefimiz var. Torbalım Kart ile geliri asgari ücret altında olan vatandaşların mutfak masraflarına her ay destek olacaklarını, engelli ve Alzheimer hastası vatandaşlarımıza ücretsiz şekilde sosyalleşme ve kaliteli zaman geçirme imkanı sağlayacak Engelsiz Yaşam Merkezi kuracaklarını kaydetti.

Kaynak: İHA