in ,

Torbalı ve Bornova’da yeni gömü alanları açıldı

İzmir Büyükşehir Belediyesi kentin artan mezarlık alanı ihtiyacını karşılamak için Torbalı Pamukyazı ve Bornova Hacılarkırı Mezarlığı’nda “çift katlı” yeni mezarlık alanlarını hizmete açtı. Çift katlı kabirlerin bulunduğu Yukarı Narlıdere Mezarlığı’ndaki çalışmalar ise sürüyor

torbali-bornova-yeni-gomu-alanlari

İzmir Büyükşehir Belediyesi artan nüfus yoğunluğunu göz önüne alarak kente yeni gömü alanları kazandırdı. Torbalı’da Pamukyazı Mezarlığı, Bornova’da ise Hacılarkırı Mezarlığı’nın yanındaki ek alan hizmete açıldı. Bu alanlarda birinci derece akrabalar için çift katlı gömü sistemi uygulanacak.
Torbalı’nın Pamukyazı Mahallesi’ndeki yeni mezarlık 13 bin metrekarelik alana kuruldu. 1073 kabir kapasitesine sahip mezarlıkta, ayrıca 42 kabirlik aile mezarlığı ve 49 kabirlik çocuk mezarlığı bulunuyor.

Narlıdere’de de çalışmalar sürüyor

Bornova Kavaklıdere’deki Hacılarkırı Mezarlığı’nda ise 29 bin metrekarelik ek alan devreye alındı. Bu alanda 2472 çift katlı kabirin yanı sıra 94 kabirlik aile mezarlığı ve 64 kabirlik çocuk mezarlığı da bulunuyor.
İzmir Büyükşehir Belediyesi, Yukarı Narlıdere Mezarlığı’nın yanındaki 32 bin metrekarelik alanda yürüttüğü çalışmaları büyük oranda tamamladı. Bu alanda 2190 çift katlı kabir yer alacak

izmirde-zetin-ureticisine-mujde

İzmir’de zeytin üreticilerine müjde

ayakkabisini-baglarken-ayaginin-uzerinden-otomobil-gecti

10 yaşındaki Akif’in ayağının üzerinden araç geçti