in , ,

Torbalı’da cinayetleri işleyen zanlı yakalandı

Dün gece Torbalı İlçe Sağlık Müdürü Mehmet Park ve Hatice Gülcemal’i öldüren, bir polis memurunu yaralayan zanlı yakalandı

torbalida-cinayetleri-isleyen-zanli-yakalandi

Torbalı İlçe Sağlık Müdürü Mehmet Park ve Dr. Harun Gülcemal’in eşi Hatice Gülcemal‘i öldüren, bir polis memurunu yaralayan zanlı, polisle çatışmaya girdikten sonra kaçmıştı. O zanlı, Enver Yıldız yaralı olarak yakalandı.

Özel Harekat operasyonuyla yakalandı

Enver Yıldız‘ın (30), Atatürk Mahallesi, 1591 Sokak’taki bir evde saklandığı belirlendi. Harekete geçen polisler, Yıldız’ın saklandığı zeminle birlikte 3 katlı binanın bulunduğu sokağın çevresindeki 10 sokağı boşaltıp, bu sokakların giriş ve çıkışlarını otomobillerle kapattı. Sokaktaki yayalar da uzaklaştırıldı. Ardından özel harekat polislerinin de aralarında yer aldığı yaklaşık 150 polis, binanın çevresini sardı. Polis, ‘akrep‘ olarak bilinen zırhlı araçla şüpheli Yıldız’ın bulunduğu eve yaklaşıp, teslim olmaya ikna etmeye çalıştı. Ancak Yıldız, polislere direndi. Bunun üzerine özel harekat polisleri, son hazırlıklarını da tamamlayıp, binanın orta katına operasyon düzenledi. Yıldız, yaralı olarak yakalanıp, evden sedye ile çıkarıldı. Evdeki 2 kişi de gözaltına alındı. Evin, Yıldız’ın bir yakınına ait olduğu öğrenildi.

urlada-40-cesmede-31-kacak-gocmen-yakalandi

Urla’da 40 Çeşme’de 31 kaçak göçmen yakalandı

izmirde-karla-mucadele

İzmir’de karla mücadele