in ,

Torbalı’da dikkat çeken polemik!

AK Parti Torbalı İlçe Başkanı Selman Günaydın’ın ‘Başkan Uygur’u sahada görmedik’ eleştirilerine cevap, CHP’li mevkidaşı Erol Günaydın’dan geldi

torbalida-dikkat-ceken-polemik

Torbalı Belediyesi’ne yönelik eleştirilerde bulunan AK Parti Torbalı İlçe Başkanı Selman Günaydın, CHP’li Belediye Başkanı İsmail Uygur’u bir kez dahi sahada görmediğini öne sürerek, “Nüfusu 200 bine dayanan bir ilçenin belediye başkanı olarak, hepimizi sarsan bu pandemi günlerinde sorumluluğunun bilincine vararak sahaya inmiş olsaydı herhalde bir yerlerde karşılaşır, denk gelirdik. Siz yatmaya devam edebilirsiniz biz gece-gündüz demeden çalışacağız. Siz karantinada kalmayı tercih edebilirsiniz, biz milletimizin gönlünde kalmaya devam edeceğiz. Tevazu içinde hareket edeceğiz. Bütün gönüllere, bütün kalplere girerek herkesin kapısını çalacağız. Şehrimizin, vatandaşlarımızın ihtiyacı ne ise bunları gidermek için mücadele vereceğiz. Herkes bilmelidir ki, Torbalı sahipsiz değildir” ifadelerini kullandı.

CHP’DEN YANIT

Konuyla ilgili AK Partili Günaydın’a yanıt CHP Torbalı İlçe Başkanı Erol Günaydın’dan geldi. Ege Telgraf’a açıklamalarda bulunan Erol Günaydın, Genel Başkanları Kemal Kılıçdaroğlu’nun da talimatları doğrultusunda bir elin verdiğini diğer el görmeyecek şekilde çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti. İlçede hem belediyenin hem de CHP örgütünün durmaksızın vatandaşa hizmet için faaliyette olduklarını ifade eden Günaydın, “Tek amacımız korona virüs sürecinde mağdur olan insanlara yardım edebilmek. Elimizden geldiğince hepsine ulaşmaya çalışıyoruz. Gelen telefonları asla cevapsız bırakmayarak elimizden gelen katkıyı sunuyoruz.Tek tek anlatmak istemiyorum, muhtelif hizmetlerin hemen hepsini yapıyoruz, bu bilinsin yeter” dedi.

‘BEKLENTİMİZ YOK’

“Çok çeşitli çalışmalarımız var ancak dediğim gibi bunları anlatıp şov yapmak istemiyorum” diyerek sözlerini sürdüren CHP’li Günaydın, “Yaptıklarını anlatmak, ‘Zor durumdalardı, yardım ettik’ demek bize gerçekten çok çirkin geliyor. Gösteriş için bu işi yapmıyoruz, reklam olsun diye de yapmıyoruz. Çalışmalarımız karşılığında herhangi bir rant beklentimiz yok. Genel Başkanımızın talimatı doğrultusunda süreci koordineli bir biçimde yürütüyoruz.Bugüne kadar yaptığımız işleri istesek bizler de kalem kalem anlatabiliriz ama böyle bir konuda övünmek bize asla yakışmaz. Torbalı Belediyesi bir yandan İzmir Büyükşehir Belediyesi diğer yandan çalışmalarını sürdürüyor. Bizler de örgütlü olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ancak bizi sahada görmek istiyorlarsa gelsinler, görsünler. Bizim açımızdan herhangi bir sıkıntı yok. Bu zor günlerde siyaset yapmıyoruz, parti gözetmeksizin vatandaşın imdadına koşuyoruz” ifadelerini kullandı.

‘TORBALI SAHİPLİ!’

AK Partili Günaydın’ın “Herkes bilmelidir ki Torbalı sahipsiz değildir” sözlerine de yanıt veren CHP’li Günaydın, “Yanlış bir ifade kullanılmış ama evet, doğru. Torbalı sahipli zaten. Bizler elimizden geldiğince ilçemizi, vatandaşımızı sahipleniyoruz. Herhangi bir sıkıntı yok. Bu konuda herhangi bir siyasi polemiğe girmek istemiyorum. Hizmetin siyaseti olmaz. Bu çalışmaların A parti, B parti, C partisi olmaz. İnsanlar zor durumda. Bu süreçten siyasi rant beklentisinde olmak çok ayıp ve tehlikeli bir durum” diye konuştu.

Yağmur Gülü / Özel Haber

diskten-hukumete-kco-tepkisi-geldi

DİSK’ten hükümete KÇÖ tepkisi geldi

talatpasa-bulvari

Talatpaşa Bulvarı’nda altyapı mesaisi