in ,

Torbalı’da vatandaşlar belediyeyle el ele 20 ton çöp topladı

İnsan eliyle katledilen, moloz dökülen, çöp atılan ormanlık alanlarda bugüne kadar sayısız defa çalışma başlatan Torbalı Belediyesi, bu kez halkla beraber ‘Tertemiz Torbalı’ projesi kapsamında temizlik harekatı gerçekleştirdi.

torbalida-vatandaslar-belediyeyle-el-ele-20-ton-cop-topladi

Vatandaşların da dahil olduğu temizlik harekatına CHP İzmir Milletvekili Ednan Arslan, Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin, CHP İzmir İl Başkan Yardımcısı Çağdaş Kaya, CHP Torbalı İlçe Başkanı Erol Günaydın, Narlıdere CHP Meclis Üyesi Erman Uzun, Torbalı CHP meclis üyeleri, Torbalı Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Halil Gülcü de katıldı.

İnsanların kendi elleriyle kirlettiği, ormanları yine insan eli ile temizlemek ve çevre bilinci oluşturmak için gerçekleşen etkinliğe ayrıca 7’den 70’e yaklaşık 300 vatandaş katıldı. Torbalı Belediyesi’nin ‘Tertemiz Torbalı’ projesi kapsamında gerçekleşen temizlik hareketi, belirli aralıklarla diğer mahallelerde de gerçekleşecek.

PANKARTLARLA MESAJ VERDİLER

Yaklaşık 20 ton çöpün toplandığı temizlik harekatında ‘Temiz çevre temiz gelecek demektir’, ‘Geleceğin için torunlarına bırakacağın dünya için doğayı temiz tut’, ‘Temizlik saygı işidir, başaran çağdaş kişidir’, ‘En iyi temizlik kirletmemektir’ ve ‘Çevreyi hor gören geleceği zor görür’ gibi pankartlar asıldı. Etkinliğe Ayrancılar bölgesindeki muhtarlar, Ayrancılar Yörük Derneği, Ayrancılar ve Egekent İlkokulu Okul Aile Birliği ve öğrencileri, Ayrancılar Spor Kulübü, Üreten Eller Kadın Atölyesi üyeleri, TOBEDOSK ve daha birçok sivil toplum kuruluşu da yer aldı. Ayrıca atılımcılara, şapka, maske, tişört ve rozet dağıtıldı. Başkan Tekin, CHP’li Milletvekili Ednan Arslan’la birlikte eldivenleri ellerine geçirip, çöp topladı. Çöp poşetleriyle ‘Tertemiz Torbalı’ yazısı yazan çevre dostları, bu projenin tüm Türkiye’ye örnek olmasını istedi.

ARSLAN: PROJE TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLMALI

Torbalı Belediye Başkan Yarımcısı Yavuz Selim Özgan’ın koordinatörlüğünde gerçekleşen temizlik harekatı ile ilgili açıklamalarda bulunan Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin, “Güzel ve anlamlı bir etkinlik oldu. Doğayı maalesef biz bu hale getiriyoruz. Bugün doğaya olan borcumuzu ödedik. Diğer bölgelerimizde de benzer temizlik çalışmaları yapacağız. Bu ‘Tertemiz Torbalı’ projemizin ilk etkinliğiydi. İzmir milletvekilimiz Ednan Arslan da bizi yalnız bırakmadı. Kendisine ve bugün Torbalı’nın temizliği için elini taşın altına koyan 7’den 70’e tüm ilçe sakinlerimize teşekkür ederim” dedi. Bu projenin Türkiye’ye örnek olması gerektiğini ifade eden CHP İzmir Milletvekili Ednan Arslan, “Çok anlamlı bir proje olmuş. Burada yer almaktan, doğa için bir şey yapmış olmaktan çok mutluyum. Projenin Türkiye’ye örnek olması gerektiğine inanıyorum. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

doktor-sevcan-aslan-trafikte-motosikletli-kurye-tarafindan-darp-edildi

Doktor Sevcan, trafikte motosikletli kurye tarafından darp edildi!

izmirden-ardahana-dostluk-eli

İzmir’den Ardahan’a dostluk eli