EGE TELGRAF- Torbalı’da bir TIR şoförünün küçük kızına aracını verip birçok vatandaşın hayatını riske atması sosyal medyada büyük bir yankı uyandırmıştı. Vatandaşın ‘İnsanın canı bu kadar değersiz mi?’ diyerek tepki gösterdiği olay sonrası İzmir İl Emniyet Müdürlüğü anında harekete geçti.

Orman yangını büyümeden söndürüldü Orman yangını büyümeden söndürüldü

ANINDA TESPİT EDİLDİ

İzmir İl Emniyet Müdürlüğü’ ne bağlı Bölge Trafik Şube Müdürlüğü Otoyol Büro Amirliği’nin yaptığı çalışmalar doğrultusunda aracı kullanan kız çocuğunun babası ve çekicinin sahibi tespit edilerek haklarında idari işlem uygulandı ve trafik güvenliğini tehlikeye sokma suçundan karakola teslim edildi.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada, “28 Mart günü saat 23.30 sıralarında Bölge Trafik Şube Müdürlüğü Otoyol Büro Amirliği’nce yapılan çalışmalar doğrultusunda, dün saat 16.00 sıralarında sosyal medya hesaplarından paylaşılan "küçük kız çocuğunun İzmir Torbalı Otoyolu üzerinde çekici kullandığı şeklinde video ile ilgili yapılan çalışmalar doğrultusunda; olayın 23 Mart günü saat 10.00 sıralarında İzmir-Aydın istikameti otoyol üzerinde seyir halinde olan çekicide meydana geldiği, şoför koltuğunda bulunan kız çocuğunun hemen yanında ön yolcu koltuğunda babası E.B. ve çekici şoförü Y.B. isimli şahıslar olduğu anlaşılmış, çekici plakasına ve E.B. isimli şahsa 2918 Sayılı Kanuna göre ehliyetsiz araç kullanmak ve kullandırmak maddesinden idari işlem uygulanmıştır. E. B. ve Y.B. isimli şahıslar TCK 179/2 maddesinden adlı işlemler için Çamdibi Polis Merkezi Amirliği’ne teslim edilmiştir” ifadeleri kullanıldı.

Kaynak: EGE TELGRAF