in ,

‘Trafik sıkışmasın burası spor tesisi olsun’

Konak Güneşli Mahallesi’nde bulunan açık otoparkın pazaryeri yapılacağının üzerine MHP Konak Belediyesi Meclis Üyesi Ali Peynirci, “Vatandaş istemiyor. Bizler bu alanın kültür merkezi, yüzme havuzu ve spor tesisi olmasını öneriyoruz” dedi

Konak Güneşli Mahallesi’nde şu an açık otopark olarak kullanılan alanın pazaryeri olacağı Konak Belediye Başkanı Abdül Batur tarafından gündeme getirilmişti. Hem trafik nedeniyle sorun olacağı hem alanın daha verimli kullanılması adına vatandaşın taleplerini dile getirdiklerini söyleyen MHP Konak Belediyesi Meclis Üyesi Ali Peynirci, “Güneşli Mahallesi’ne yapmış olduğumuz ziyaretlerimiz esnasında pazaryeri ve spor salonu yapılması için muhtarımız tarafından talepler olmuştu. Konak Belediyesi tarafından kamulaştırılan Yağhaneler Jandarma Merkezinin pazaryeri ve kültür merkezi olarak projelendirileceği bilgisin Belediye Başkanımız Abdül Batur dile getirmişti. Daha kalıcı ve geniş bir kapsamlı çalışma yapılarak Güneşli Mahallesi’nde bulunan yaklaşık 6 bin metre kare olan açık otoparkın yeraltı otoparkı, pazaryeri içinde barındıran bir yapı ile bölgedeki park sorunu eksik olan pazaryeri ve vatandaşa dokunan tesisler yapılarak bölge zenginleştirilebilir. Konak Belediyesi tarafından kamulaştırılan yaklaşık 12 bin metrekareden fazla olan Yağhaneler Jandarma Merkezi ise içinde kapalı yüzme havuzu, spor salonu olan çok amaçlı bir spor kompleksi yapılabilir. Bu spor kompleksine ek olarak hazırda bulunan konak belediyesi Atilla Spor Tesislerini de içine alan büyük bir spor merkezi yapılırsa bölge halkının ve çevresinde bulunan mahalleler de hizmet verecek güzel tesisler ortaya çıkabilir” dedi.

‘CAZİBE NOKTASI OLMASI LAZIM’

Daha önce yapılan projelerin kısır olması veya uygulamalarda yapılan hatalar nedeni ile tam amacına ulaşamadığını hatta eksiklikler nedeni ile atıl kaldığını belirten MHP Konak Belediyesi Meclis Üyesi Ahmet Yeniçırak ise “Örneğin Gıda Çarşısına yapılan otoparkı halkın kullanamaması, Murat Reis Mahallesinden kurulan semt pazarlarını sokak aralından kurtarmak, sokakları rahatlatmak amacı ile yeniden yapılan Hatay pazaryeri projesinden olduğu gibi. Otoparkı kullanamayan pazarcı esnafının araçları sokakları istila etmekte. Yapılan projelerin kalıcı, çözüm odaklı halka hizmet eden ve hizmet sırasında ise halkı üzmeyen çalışmalar olmalı. İmar sorunları, altyapı ve ulaşım gibi problemler ile zamanı harcanan Konak ilçesinin kalıcı çözümler ve projelerle cazibe noktası olması lazım” diye konuştu.

Rana Beyza Öztürk

Genç kadının düşerek öldüğü olayda cinayet şüphesi: Kardeşi yeniden gözaltında

Bill Gates’in yatları Marmaris’te