CHP'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay, Adnan Menderes Havalimanı'nda coşkulu bir karşılanma düzenlendi. CHP Sözcüsü ve İzmir Milletvekili Deniz Yücel, CHP PM Üyesi ve İzmir Milletvekili Murat Bakan ile CHP İzmir Milletvekili Ednan Arslan'ın da eşlik ettiği Cemil Tugay'a yapılan karşılama töreninde ilçe belediye başkan adayları da hazır bulundu. Tugay'ın eşi Öznur Tugay da partilileri selamladı.

İZMİR'İN ÖZ EVLADI ADAYIMIZ VAR

Partililerin soğuk havaya rağmen büyük ilgi gösterdiği karşılamada Cemil Tugay ve Özgür Özel pankartları açıldı. İlk olarak söz alan CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, Cemil Tugay'a başarılar dilerken, mevcut Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer için de kalabalıktan alkış istedi. CHP'nin İzmir adayları ile ilgili konuşan ve 30 ilçede CHP bayrağını dalgalandıracaklarını söyleyen Aslanoğlu, Cemil Tugay için, "Edindiği tecrübeleri harmanlayarak İzmir için çalışacak. Öz evladı bir belediye başkan adayımız var" dedi.

DÜNYANIN EN GÜZEL ŞEHRİ…

Karşılama töreni için teşekkür ederek konuşmasına başlayan Cemil Tugay şöyle konuştu:

"Sizler İzmir'siniz, Cumhuriyet Halk Partisi'siniz, cumhuriyetsiniz, Atatürk'ün askerlerisiniz. Bu ülkede halkın maruz kaldığı haksızlıklara, yokluklara, adaletsizliklere karşı dertlenen, asil yol arkadaşlarımızsınız. Hepiniz iyi ki varsınız. Bu şehrin dört bir yanında yaşadım. Çocukluğum Balçova'da gençliğim Buca'da, Bornova'da okudum. Yeşilyurt Devlet Hastanesi'nde, Karşıyaka Devlet Hastanesi'nde görev yaptım. En son Karşıyaka'da yaşamak bana nasip oldu. Şehrimizin dört bir yanı birbirinden değerli. Bu şehrin yetiştirdiği, bir meslek sahibi yaptığı bir kardeşiniz olarak Cumhuriyet Halk Partisi'ne üye oldum. Bir sıra neferi olarak başladığım siyasi yaşamımda pek çok görev yaptıktan sonra bana Karşıyaka Belediye Başkanı olma onurunu verdi partimiz. 5 yıl benimle mücadeleye ortak olduğunuz için çok teşekkür ediyorum. Demokrasi bir nöbet değişimidir. Geçici olarak bu görevi yerine getirir ve bayrağı bir başka arkadaşınıza teslim edersiniz. Ne mutlu bana ki belediye başkanlığımın sonunda partim bana İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığını layık gördü. Beni buna layık gören başta genel başkanımız Özgür Özel, Merkez Yürütme Kurulumuz, Parti meclisimiz, milletvekillerimiz ile destek olan herkese çok teşekkür ediyorum. Benden önce bayrağı birileri taşıyordu. Ahmet Piriştina, Aziz Kocaoğlu, en son Tunç Soyer bu bayrağı taşıdı. Dünyanın en güzel şehri  olan İzmir'e hizmet etti. Her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Ahmet Priştina'yı saygıyla anıyorum. Hayatta olan değerli başkanlarımızla her zaman omuz omuza olacağız. Deneyimlerinden faydalanacağız. Onların yükselttiği bayrağa ve paha biçilmez değerlere yakışmayı yurtseverlik olarak görüyorum."

BOYNUMUZUN BORCU OLSUN

Başkan Tugay sözlerini şöyle sürdürdü:

Akşener’den İzmir’e gazete ile mesaj: Özlale’ye ‘Evet’ diyeceksiniz ya da… Akşener’den İzmir’e gazete ile mesaj: Özlale’ye ‘Evet’ diyeceksiniz ya da…

"İzmir, insanlarına mutluluk veren, ülkesine ise güç ve cesaret veren bir kent. İzmir Türkiye'nin ve cumhuriyetin simge kentidir. Bu emaneti, Cumhuriyet Halk Partisi olarak onurla ve gururla taşıdık. Şehrimizi her türlü istismardan koruduk. İnsanlarımızın yanında olduk. Sosyal politikalarımızla sigorta görevi gördük. Bundan sonra daha fazlasını yapacağız. AIldığımız bayrağı daha yükseğe taşıyacağız. Türkiye yoksullukla işsizlikle mücadele ederken biz insanlarımıza daha fazla sahip çıkacağız. Ev sahibi olmayanları ev, iş sahibi olmayanları iş sahibi yapacağız. Çiftçilerimize daha fazla destek olacağız. İzmir'i kalkındıracağız, zenginleştireceğiz. Gençlerimiz bu şehirde yaşamak isteyecek. İzmir Büyükşehir Belediyesi elleri temiz, yürekleri temiz insanlar tarafından yönetilecek. Bu şehirde taş taş üstüne koymak isteyen herkese yol açacağız. İnsanlarımıza belediye hizmetlerini daha fazla ve uygun fiyatlarla götürmek için üzerimize düşeni yapacağız. İzmir'i Türkiye'nin en yaşanabilir hala getirmek için projelerimizi iki ay boyunca birer birer anlatacağız. Bu şehir Türkiye'de herkesin yaşamak istediği bir yer olacak. Herkes İzmir'e zaten gıptayla bakıyor. Bu Cumhuriyet Halk Partili yönetimlerin başarısıdır. Çamur atmak için konuşanların aklına sokmak benim boynumun borcu olsun. İçimiz kıpır, kıpır. Heyecanımız yüksek, bir an önce sahaya çıkmak, çalışmak, halkımızla buluşmak istiyoruz. Onlara nasıl bir İzmir vaat ettiğimizi anlatmak istiyoruz. İzmir için daha ileri. Bizler hep beraberiz. Kimse bizi bölemeyecek, parçalayamayacak. Oy rekoru kıracağız. "

Kaynak: Ege Telgraf