in ,

Tuğçe Öktem ve ekibinden depremzedeler için örnek dayanışma

Bayraklı’da Oltan Bayraklı’da Kübik Kafe, Sahne Modda tiyatro sahnesini ve Co-working alanlarını işleten Tuğçe Öktem,1998 yılından beri yaşadığı deprem bölgesinde, gönüllü yakınlarıyla depremzedelerin yardımına koşuyor.

deprem-yardim

Deprem anından itibaren alanları gezerek ihtiyaçlara karşılık veren Öktem, bir anda sivil bir topluluğa dönüştüklerini söyledi.

Evde uyuyamadıklarını ve gördükleri manzara karşısında evde kalmak istemediklerini ve çalışma başlattıklarını söyleyen Öktem, ”En azından işlettiğim kafeyi açmak istedik ve çalışmaya başladık. Arkadaşlarım, çalışma arkadaşlarım, kardeşim, akrabalarım, komşularımız derken sayımız kırka ulaştı. Deprem yardımlaşma diye dayanışma grubu oluşturduk. Tamamen bu bölgede yaşayan, çalışanlardan oluşan bir grubuz. Sahayı gezip anlık ihtiyaca göre yardım temin etmekle işe başladık. Şimdi de eve yerleşen ailelere ev eşyası konusunda destek olmaya çalışıyoruz. Aslında bunları pek çok kurum yapıyor ama özellikle benim, annemin yakından tanıdığı insanların bazıları, yardım çadırlarından talepte bulunmak istemiyor. Çünkü normalde bu tür şeyleri karşılayabilecek güçleri var ama şoktalar, travmaları var. Ama bir yandan da yardıma da ihtiyaçları var. Kim olduklarını bildiğimiz için, bizler dokunabiliyoruz. Depremde zarar gören vatandaşlarımız ufak tefek ihtiyaçlarını gözardı ediyor, ama kendiliğinden oluşan ekibimiz, ihtiyaçları gözlemleyip bunları gideriyoruz” dedi.

Aydın ÇETİNKAYA/ Özel Haber

 

dsp-her-kosula-hazirlikli-bir-parti

‘Ağlama değil çalışma günü!’

kerem-ali-surekli

AK Partili Sürekli’den CHP’li Yücel’e cevap!