Berna SEVER- EGE TELGRAF/ Damat bohçası, damadın düğün günü ve sonrasında ihtiyaç duyabileceği her detayı düşünerek hazırlanır. Bu detaylar arasında takım elbise veya smokin, kişisel bakım ürünleri, konforlu kıyafetler ve günlük kullanım eşyaları bulunur. Geleneğin bir parçası olan damat bohçası, düğün hazırlıklarında unutulmaması gereken önemli bir detaydır.

DAMAT BOHÇASININ İÇİNDE NE OLUR?

Düğün öncesi geleneğin önemli bir parçası olan damat bohçası, içerisindeki eşyalarla damadın düğün günü ve sonrasında ihtiyacı olacak pek çok detayı barındırır. İşte damat bohçasında olması gerekenler:

1. Takım Elbise veya Smokin: Düğün günü için şıklığı tamamlayacak takım elbise veya smokin, damadın en önemli parçalarından biridir.

2. Gömlek: Takım elbise veya smokinle uyumlu gömlekler, damat bohçasının vazgeçilmezlerindendir. En az iki adet gömlek tercih edilerek değişiklik yapma imkanı sağlanır.

3. Pijama Seti: Düğünden sonra rahat bir gece geçirmek için pijama takımı, damat bohçasında bulunmalıdır.

4. Ayakkabı ve Terlik: Hem düğün günü hem de sonrasında kullanabileceği şık ayakkabılar ve rahat terlikler, damadın konforunu sağlar.

5. Kişisel Bakım Ürünleri: Tıraş seti, tıraş makinesi, saç ve vücut şampuanı, parfüm, deodorant gibi kişisel bakım ürünleri, damadın kendini iyi hissetmesini sağlayacak detaylardır.

Şükriye Tutkun ve Ali Osman Erbaşı Kübalı müzisyenlerle ortak çalışmaya imza attı Şükriye Tutkun ve Ali Osman Erbaşı Kübalı müzisyenlerle ortak çalışmaya imza attı

6. Havlu: Duş almak veya terlemek sonrası kullanılacak bir havlu da damat bohçasının içinde bulunmalıdır.

7. Cüzdan: Gün boyunca gereksinim duyulabilecek para veya kartlar için bir cüzdan da damat bohçasında yer alır.

8. Kol Düğmesi: Takım elbise veya smokinle uyumlu kol düğmeleri, damadın şıklığını tamamlayan detaylardan biridir.

Kaynak: EGE TELGRAF