Tümosan, tarım sektörünün en hareketli fuarlarından biri olan İzmir Tarım Fuarı'nda yerli ve yabancı ziyaretçilerini ağırlıyor. Stand alanında 3 ve 4 silindirli 48-105 beygir motor gücüne sahip bahçe ve tarla traktör modellerinin yanında farklı uygulama alanlarında kullanılan motor tipleri, transmisyon ürünleri, aktarma organları, forklift ve elektrik/elektronik sistem tasarımı ürünleri yer alıyor. Ayrıca jeneratör ürün ailesinin de tanıtımının yapılacağı fuarda yeni tip bir jeneratör modeli sergilenecek.

Geçtiğimiz yıl 79'u yabancı 449 firmaya ev sahipliği yapan 19. Uluslararası Tarım, Hayvancılık ve Tavukçuluk Fuarı(AGROEXPO) toplamda 105 bin 716 ziyaretçi sayısına ulaştı. Bu yıl katılımcı firma sayısının 100 farklı ülkeden 500 adete ulaşmasını hedefleyen fuar yetkilileri, 300 bin ziyaretçinin de fuar alanına giriş yapacağını öngörüyor. Fuar İzmir'de katılımcılarını bekleyen AGROEXPO 30 Ocak - 3 Şubat tarihleri arasında ziyaret edilebilir.

Uzmanlar anlattı: Su faturasını azaltmanın 8 pratik yolu Uzmanlar anlattı: Su faturasını azaltmanın 8 pratik yolu

"ULUSLARARASI FUARLARA KATILIMI ÖNEMSİYORUZ"

TÜMOSAN Pazarlama Müdürü Onur Koca, 19. İzmir Tarım, Hayvancılık ve Tavukçuluk Fuarı öncesinde yaptığı açıklamada, “İzmir'de düzenlenecek bu önemli etkinlik, sektördeki öncü konumumuzu ve inovasyona verdiğimiz önemi bir kez daha vurgulama fırsatı sunuyor. Tümosan olarak, traktör ve Ar-Ge standımızda mühendislerimizin emeğiyle ortaya koyduğumuz ürünlerimizi global tarım camiasına sergilemekten heyecan duyuyoruz. Bu fuar sektör profesyonelleri, çiftçiler ve uluslararası müşteri ağı ile bir araya gelip güçlü bağlar kurmamıza ve sektöre olan katkılarımızı paylaşmamıza olanak sağlıyor. Uluslararası fuarlara katılımı önemsiyoruz zira toplam ciromuzun içindeki ihracatın payını artırmak şirket olarak en büyük hedeflerimizden bir tanesi. Ziyaretçilerimizi standımıza bekliyor, yenilikçi, yüksek yerlilik oranı ile üretilen ve kalite standartlarına uygun ürünlerimizi sunmaktan gurur duyuyoruz" ifadelerini kullandı.

81 Premium Serisi ile beraber elektronik kontrollü sistem entegrasyonları konusunda önemli adımlar attıklarını belirten Koca, “Bu seriyi tamamen çiftçilerimizin konfor taleplerini dikkate alarak tasarladık. Seriye ait modeller, debriyaj pedalına basmanıza gerek kalmadan rahatlıkla ileri-geri yapmanıza (Powershuttle) imkan sunmakla beraber farklı agresiflik modları ile de toprak yapınıza, ekipmanınıza ve kişisel tercihlerinize uygun ileri-geri geçiş hassasiyeti sağlıyor” dedi.

Yeni modellerin diğer özelliklerine de değinen Koca, elektronik kontrollü çeki sistemi ve elektronik damper valf kontrolü bulunan bu ürünlerde tüm kumanda panellerinin de kabin içerisinde ergonomi dikkate alınarak konumlandırıldığına dikkat çekti. Koca, “Elektronik çeki sistemi sayesinde operatörler, artık parmak hareketleri ile ekipman derinlik, hassasiyet, pozisyon ve çeki ayarlarını rahatça yapabilecek. Konfor odaklı tasarımı ile 81 Premium serisi ürünlerinde ana vites kolu üzerine entegre edilen El Debriyajı Butonu ile ayak debriyajına ihtiyaç duymadan vites değiştirme imkanı sağlanmakla birlikte Elektronik Kontrollü Hidrolik Mekik Kolunda bulunan ve İleri - Geri hassasiyet ayarına imkan veren 3 (üç) kademe ile birlikte daha ergonomik bir kullanım sunulmaktadır. Kavrama aksamında yapılan değişikliklerle fren ve kalkış işlemleri de debriyaj pedalı kullanılmadan gerçekleştirilebilmektedir" diye konuştu. Şirketten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "60 kW'lık römorklu çekilebilir tip jeneratör, Tümosan'ın ürün gamına yeni kattığı bir ürün olup hem tarımsal hem de askeri alanlarda mobil enerji ihtiyacını karşılamak için ideal bir çözüm sağlamaktadır. Tarım arazilerinde veya sahada çalışma yaparken elektrik ihtiyacını karşılamak için oldukça faydalı olan çekilebilir tip jeneratörler, tarım makinelerini çalıştırmak, aydınlatma sağlamak ve diğer tarımsal faaliyetler için gerekli elektriği temin etmek için idealdir.

"Askeri alanda ise bu tip mobil jeneratörler açık arazi koşullarında elektrik ihtiyacını karşılamak için kritik bir öneme sahiptir. Sahada askeri birliklerin konumlandırılması, haberleşme sistemlerinin çalıştırılması, tıbbi cihazların güç alması gibi pek çok unsur mobil jeneratörler aracılığıyla sağlanabilir. Ayrıca, askeri tatbikatlar, operasyonlar veya acil durum müdahalelerinde hızlı ve güvenilir bir enerji kaynağı olarak görev yaparlar. Bu jeneratörlerin çekilebilir olması, kolay taşınabilirlik ve hızlı konumlandırma imkanı sağlayarak askeri hareketlilik ve esnekliği artırır."