Türbülansa girmesi sonucu büyük paniğin yaşandığı ve çok sayıda yolcunun yaralandığı Singapore Airlines'a ait yolcu uçağında hayatını kaybeden kişinin, İngiltere'de tiyatro müdürü olarak çalışan Geoffrey Kitchen olduğu açıklandı.

İngiltere'nin başkenti Londra'dan Singapur'a giden, 211 yolcu ve 18 mürettebat taşıyan uçağın türbülansa girmesi sonucu 1 yolcu hayatını kaybetmiş, 30'dan fazla yolcu yaralanmıştı. Acil iniş yapan uçakta emniyet kemeri takmayan bazı yolcular türbülansta kafalarını tavana çarparak ağır yaralandı. Reuters'a konuşan bir görgü tanığı "Uçak birden yukarı doğru tırmanmaya başladı ve titreme oldu. Sonra hızla irtifa kaybetti ve otururken emniyet kemerini takmayan herkesin kafası tavana çarptı" dedi. 

Uçağın adı açıklanmayan pilotu ise, bölgede son dönemde çok sayıda şimşek olayı yaşandığını aktardı.

İngiltere'de monarşi karşıtı protesto İngiltere'de monarşi karşıtı protesto

Tayland makamları, hayatını kaybeden 73 yaşındaki İngiliz vatandaşı Geoffrey Kitchen'ın bilinen bir kalp sorunu olduğunu ve muhtemelen kalp krizinden öldüğünü açıkladı. İngiliz Independent gazetesi, sevilen bir isim olan iki çocuk babası Kitchen'ın eşiyle çıktığı son büyük tatilde hayatını kaybettiğini aktardı. Kitchen'ın eşi de kaza sonrasında hastaneye kaldırıldı. 

Thornbury Müzikal Tiyatro Grubu, Kitchen için "İçten ve sevecen bir centilmendi" ifadelerini kullandı. 

ÇOK SAYIDA YILDIRIM GÖRÜLDÜ

Singapur Havayolları CEO'su Goh Choon Phong, "travmatik olaydan dolayı" özür diledi ve etkilenen yolculara ve mürettebata destek için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Taylandlı bir yetkili de "Olay yemek servisi sırasında, uçak Singapur'a inmeden 2-3 saat önce yaşandı" dedi.

Kaza sırasında Myanmar'ın güney kesimlerinde hava fırtınalı görünüyordu ve Boeing 777 tipi uçağın irtifa kaybettiği bölgede sık sık yıldırım düşmeleri tespit edildi.

Kaynak: Sözcü