Şirket, proje kapsamında kadınlara dijital okuryazarlık ve pazarlama becerileri kazandırmayı hedefliyor. Bu çerçevede, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Habitat Derneği işbirliğiyle başlatılan proje, özellikle depremden etkilenen bölgelerdeki kadın girişimcileri desteklemeyi amaçlıyor.

ATSO Başkanı: Küçük otellerin sorunlarına dikkat çekti ATSO Başkanı: Küçük otellerin sorunlarına dikkat çekti

Projenin yeni döneminde, daha fazla kadına eğitim verilmesi ve mentorluk desteği sunulması planlanıyor. Türk Telekom, dijital pazarlama eğitimlerine katılan kadınları tasarım odaklı düşünme atölyeleriyle destekleyerek, girişimlerini daha etkili bir şekilde yönetmelerini sağlayacak. Atölye sürecini tamamlayan kadın girişimciler, alanında uzman mentörlerden destek alacak ve e-ticaret süreçlerinde karşılaştıkları zorlukları aşma fırsatı bulacaklar.

Proje, Türkiye genelindeki her ilinden kadınların katılımına açık olup, deprem bölgesinden başvuranlara öncelik tanıyacak. Türk Telekom yetkilileri, projenin sadece kadınların ekonomik ve sosyal hayata katılımlarını artırmakla kalmayıp, aynı zamanda sürdürülebilir kalkınmayı desteklemeye yönelik önemli bir adım olduğunu vurguladılar.

Bu kapsamda, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcısı Hatice Güner Kal, projenin kadın girişimciler için önemini vurgulayarak, dijital ve teknolojik yetkinliklerin artırılmasının ekonomik büyümeye katkı sağlayacağını belirtti. Proje ortakları arasında yer alan UNDP Program Yöneticisi Hansın Doğan ise Türkiye'nin dijital ekonomiye geçişini hızlandırmak için projeye devam edeceklerini ifade etti.

Kaynak: AA