in

Türk zeytinyağları İtalya’da dünyayla yarışacak!

En iyi zeytinyağlarının yarıştığı, dünyaca ünlü yağ yarışması 14. Armonia Uluslararası Zeytinyağı Yarışması, İtalya’nın Parma şehrinde düzenlenecek.

zeytinyaglari

İzmir İtalyan Ticaret Odası ve yarışmanın organizatörü IRVEA International Olive Oil Agency and Olive Oil Academy yarışmanın tanıtımı için toplantı düzenledi.

İzmir İtalyan Ticaret Odası Başkanı Pietro Alba, Türk üreticiye daha da yakın olmak istediklerini söyleyerek bu nedenle yarışmanın ilk aşamasının İzmir’de gerçekleşeceğini aktardı. Alba, “Amacımız üretimde kaliteyi artırarak, en iyi zeytinyağını seçip ödüllendirmek. Bu sene yarışmanın Türkiye’de yapılmasına karar verildi. Yağlar, buradaki seçmelerden sonra uluslararası müsabakalar için İtalya’ya gönderilecek” dedi. İzmir İtalyan Konsolosu Valerio Giorgio da 2019 yılında iki ülke arasındaki ticaret hacminin 20 milyar dolara ulaştığını hatırlatarak, İtalya’nın Türkiye’nin üçüncü en büyük alıcısı olduğunu belirtti. Giorgio, “Zeytinyağı gibi bir sektörde iki ülke arasında daha güçlü ilişkiler kurulabileceğini biliyoruz. Bu bizi mutlu ediyor ancak inovasyon üzerine yoğunlaşarak kalite konusuna eğilmek gerekiyor.” diye konuştu.

 Utkucan Akkaş

kan-donduran-cinayette-yeni-gelisme

Kan donduran cinayette şüpheli sayısı 3’e yükseldi

besiktastan-goztepe-aciklamasi

Beşiktaş’tan Göztepe açıklaması