İngiltere merkezli Yaşam Kalitesi Enstitüsü tarafından her yıl hazırlanan "Mutlu Şehirler Endeksi"nin 2024 yılına ilişkin verileri açıklandı. Bu liste, dünya genelinde mutluluk düzeyi en yüksek şehirleri belirliyor. Türkiye'den de üç şehir bu prestijli listede yer aldı. Listenin zirvesinde yer alan şehirler yaşam kalitesi, ekonomik fırsatlar ve sosyal imkanlar açısından dikkat çekiyor. İşte mutluluk endeksine göre dünyanın en mutlu şehirleri.

İngiltere merkezli Yaşam Kalitesi Enstitüsü tarafından her yıl hazırlanan "Mutlu Şehirler Endeksi"nin 2024 yılına ilişkin verileri açıklandı. Bu liste, dünya genelinde mutluluk düzeyi en yüksek şehirleri belirliyor. Türkiye'den de üç şehir bu prestijli listede yer aldı.

Mutlu Şehirler Endeksi: İlk 10

İstanbul Boğazı'nda 15 Temmuz saygı seyri İstanbul Boğazı'nda 15 Temmuz saygı seyri

Aarhus, Danimarka
Zürih, İsviçre
Berlin, Almanya
Gothenburg, İsveç
Amsterdam, Hollanda
Helsinki, Finlandiya
Bristol, İngiltere
Kopenhag, Danimarka
Cenevre, İsviçre
Münih, Almanya

Türkiye'nin Mutlu Şehirleri

İstanbul - 197. Sıra

Türkiye'nin en büyük metropolü olan İstanbul, 197. sırada yer aldı. Şehir, kültürel zenginlikleri ve tarihi dokusuyla listede kendine yer buldu.

İzmir - 222. Sıra

Ege'nin incisi İzmir, 222. sırada listede yer alıyor. Sahil şeridi, güneşli iklimi ve rahat yaşam tarzı ile dikkat çekiyor.

Antalya - 246. Sıra

Türkiye'nin turizm cenneti Antalya, 246. sırada bulunuyor. Doğal güzellikleri, plajları ve sıcak iklimiyle ünlü şehir, mutluluk endeksinde önemli bir yer edindi.

Kaynak: NTV