Tüm dünyada sevilen Harry Potter film serisinin çekimleri sırasında trajik bir kaza yaşandı. Hollywood'da profesyonel bir dublör olarak çalışan David Holmes, Harry Potter filmine dâhil oldu.

O dönemde filmin yıldızı olan Daniel Radcliffe (Harry Potter) ile David arasında yalnızca birkaç yaş vardı. İkili beraber çalıştıkça aralarında ağabey kardeş ilişkisi oluşmaya başladı. Ancak yaşanacak trajediyi kimse beklemiyordu.

Sobadan sızan gazdan zehirlenen 2 kişi öldü Sobadan sızan gazdan zehirlenen 2 kişi öldü

2009 yılında Holmes, Harry Potter ve Ölüm Yadigarları Bölüm 1'in çekimleri sırasında, bir patlama sahnesini canlandırırken sahne ters gitti ve David önce duvara çarptı sonra minderin üzerine düştü.

Önce tam olarak ne olduğu anlaşılamasa da David parmaklarını hareket ettiremediğinde ve bacaklarını hissetmediğinde bir şeylerin ters gittiğini fark etti.

Acilen Kraliyet Ulusal Ortopedi Hastanesi'ne kaldırılarak ameliyat edildi ancak haberler kötüydü. David'in göğsünden aşağısı felç kalmıştı ve ellerini sınırlı bir şekilde hareket ettirebiliyordu.

Şu anda 41 yaşında olan David, hiçbir şeyin onu durdurmasına izin vermeyen bir hayat felsefesine sahip. Yaşanılan her şeye rağmen ilham veren kararlığı ile hayatına mutlu bir şekilde devam ediyor.