Ünlü iş insanı Kaya Sabancı, tedavi gördüğü hastaneden taburcu oldu. Bodrum'da bulunan Mandarin Oriental Otel'de dün akşam saatlerinde açılışına katıldığı restoranda, Astaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve sitenin yöneticisi Vedat Aşçı tarafından yumruklanarak darp edilen Sabancı, bugün öğle saatlerinde hastaneden çıktı.

Gaziemir’de son durumu Ünal Işık aktardı: Rüzgar etkisini kaybediyor Gaziemir’de son durumu Ünal Işık aktardı: Rüzgar etkisini kaybediyor

Muğla'nın Bodrum ilçesi Gölköy Mahallesi'ndeki Mandarin Oriental Tatil Sitesi ve Otel'de gerçekleşen olay sonrası, Sabancı hastane önünde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

"BUNLAR ZENGİN EŞKİYALAR"

Sabancı, "Bu kişiler sokaktaki eşkıyalar değil, zengin eşkıyalar. Darp edildim. Restoran açılışına katıldığımda, yanındaki kişiye merhaba Mustafa dedim. Vedat Aşçı beni görünce 'Ulan sen buraya mı geldin?' diyerek gözüme yumruk attı. Yere düştüm ve yerde üç dakika kaldım, kimse yardım etmedi. Daha sonra bir kadın yardımıma geldi. Davetli olduğum için oradaydım; davet edilmesem gitmezdim. Vedat Bey, kapıya 'Bu adamı almayın' dese, bu bana daha büyük bir hakaret olurdu ama ben döner giderdim," dedi.

"ORADA ÖLEBİLİRDİM"

Sabancı, "Gözaltı damarımda çatlak var. 2-3 gün sonra ameliyat olacağım, elmacık kemiğimde kırık var. Ben 72 yaşındayım, 25 yaşındaki birine mi vuruyorsunuz, ne gerek var bunlara. Orada ölebilirdim," dedi.

"KAMERA GÖRÜNTÜLERİNİ YOK ETMİŞLER"

Sabancı'nın avukatı Ömer Reşat Kayran ise, olayın onlarca kişinin önünde gerçekleştiğini ve tesisteki tüm kamera kayıtlarının silindiğini belirterek, "Hukuki süreci yakından takip ediyoruz, olay anına ait tüm kamera kayıtlarını silmişler," dedi.

Vedat Aşçı, olayla ilgili bilgi almak isteyen basın mensuplarının telefon aramalarına yanıt vermedi.

Kaynak: Sözcü