in , ,

Urla’da 40 Çeşme’de 31 kaçak göçmen yakalandı

İzmir kıyılarını mesken tutan kaçak göçmenler Urla ve Çeşme’den yasa dışı yollarla ve lastik botlar ile yurt dışına çıkma hazırlığı yapıyorlardı.

urlada-40-cesmede-31-kacak-gocmen-yakalandi

Aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu toplam 71 kaçak göçmen, jandarma ekipleri tarafından yakalandı.

4 farklı ülke 40 göçmen

İl Jandarma Komutanlığı‘na bağlı ekipler, İzmir – Çeşme Otoyolu Tatar mevkisindeki ormanlık arazide göçmenlerin olduğu bilgisine ulaştı. Bölgeye yapılan operasyonda 27’si Afganistan, 5’i Suriye, 6’sı Kongo ve 2’si de Eritre uyruklu olmak üzere 40 göçmen, yasadışı geçiş hazırlığında yakalandı. Kimlik tespit işlemi sonrası aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu göçmenler, İl Göç İdaresi Müdürlüğü’ne teslim edildi.

urlada-40-cesmede-31-kacak-gocmen-yakalandi

İhbar üzerine Alaçatı’da 31 göçmen yakalandı

İzmir’in Çeşme ilçesi açıklarında, yasa dışı yollardan lastik botla Yunanistan’ın Sakız Adası’na geçmeye çalışan 31 kaçak göçmen, Sahil Güvenlik ekiplerince yakalandı. Çeşme Sahil Güvenlik Bot Komutanlığı ekipleri, 28 Aralık günü saat 08.33’te gelen ihbar üzerine Alaçatı Mahallesi açıklarında lastik botta kaçak göçmenlerin olduğunu belirledi. Görevlendirilen Sahil Güvenlik botu ekibi, bölgeye giderek, kaçakların içinde bulunduğu botu durdurdu. Bottaki 14 Suriye, 9 Kongo, 3 Orta Afrika, 3 Angola, 1 Filistin ve 1 Güney Afrika uyruklu toplam 31 kaçak göçmen yakalandı. Aralarında 11 kadın ve 8 çocuğun da bulunduğu kaçak göçmenler, Çeşme Limanı’na getirilip, karaya çıkarıldı. Kaçak göçmenler, işlemlerinin ardından İzmir Göç İdaresi Müdürlüğü’ne teslim edildi.

torbali-cinayetlerinde-iki-gozalti

Torbalı cinayetlerinde iki gözaltı

torbalida-cinayetleri-isleyen-zanli-yakalandi

Torbalı’da cinayetleri işleyen zanlı yakalandı