in ,

Urla’daki işletmeler dezenfekte edildi

Çalışanların ve halkın sağlığının korunması adına faaliyete başlayacak olan işletmeler Urla Belediyesi tarafından dezenfekte edildi.

urladaki-isletmeler-dezenfekte-edildi

Tüm dünyada ve ülkemizde etkisini gösteren koronavirüs salgınından dolayı bazı işletmeler yaklaşık iki aydır kapalıydı. Ülkemizde salgının azalarak normalleşme süreci girilmesiyle birlikte berber, kuaför ve güzellik merkezleri pazartesi günü açılacak.

Çalışanların ve halkın sağlığının korunması adına faaliyete başlayacak olan işletmeler Urla Belediyesi tarafından dezenfekte edildi. Urla Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından dün ilçe genelindeki işletmeler dezenfekte edilerek temizlendi. Esnafın ve çalışanların toplum sağlığı adına gerekli önlemleri alması gerektiğini belirten Urla Kaymakamı ve Urla Belediye Başkan Vekili Önder Can: “Ülke genelinde alınan tedbirler ve yapılan çalışmalarla salgının iyice azalıp bu süreci atlatacağımıza inanıyorum. Normalleşme süreci kapsamında bazı işletmeler Pazartesi günü açılacak. Ama yine çok dikkatli olmalıyız. Tedbiri bırakmamalıyız. Devletimizin, halkımızın sağlığı adına aldığı kararlara ve uygulamalara uymalıyız. Urla Kaymakamlığı ve Urla Belediyesi olarak yapılan dezenfekte çalışmaları devam edecek” dedi.

bucali-minikler-zubeyde-anneyi-cizdi

Bucalı minik eller Anneler Günü için kolları sıvadı

virusu-yendi-17-gun-sonra-anne-oldu

İzmir’de virüsü yendi, 17 gün sonra anne oldu