in ,

Vahşet! Yavru köpeğin ön bacaklarını kestiler… AK Parti’den açıklama

Samsun’un Havza ilçesinde ön iki bacağı kesilmiş halde yavru köpek bulundu. Özel bir hayvan kliniğine getirilip, ameliyat edilen yavru köpeğin, sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenilirken, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Söz konusu vahşete sebep olan, insanlıktan nasibini almayan vicdansızların tespit edilerek hak ettikleri cezayı alması konusunda hukuki sürecin yakından takipçisi olacağız.” ifadesini kullandı

vahset-yavru-kopegin-on-bacaklarini-kestiler-ak-partiden-aciklama

İlçeye bağlı Memduhiye Mahallesi’nde yaralı bir köpek bulan vatandaşlar, köpeğin fotoğraflarını çekip, sosyal medya üzerinden Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) Samsun Temsilciliği’ne gönderdi. Gönderilen fotoğraf üzerine ilçeye giden HAYTAP Samsun Temsilcisi ve Hayvan Gönüllüleri Derneği Başkanı Semra Antep, ön iki bacağı kesilmiş köpeği Samsun’a getirdi.

Yaralı köpek HAYTAP’ın desteği ile özel bir hayvan kliniğine getirildi. Ameliyata alınan köpeğin, sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi. Jandarma, olayla ilgili şüpheli ve şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, kamuoyuna yansıyan, Havza’da masum bir köpeğe yönelik vahşet haberinin herkesi derinden üzdüğünü belirtti.

Konuyu duyduğu ilk andan itibaren tüm ilgililerle görüşme yaptığını aktaran Karaaslan, şunları kaydetti:

“Süreci yakından takip ediyoruz. İnsanlık dışı bir eyleme maruz kalan can dostumuzun tedavisi ise sürüyor. Hayvan haklarıyla ilgili komisyon çalışmaları tamamlanan düzenlemenin yasalaşması için süreç işliyor fakat unutmayalım ki caydırıcılığı artırsa da sorunların önüne sadece yasalarla geçemeyiz. ‘Vicdan’ unsuru olmadan hiçbir meseleyle mücadelede tam anlamıyla başarı yakalanamaz.”

Karaaslan, savcılığa intikal eden üzücü olay hakkında tüm detayların soruşturulduğunu vurgulayarak “Söz konusu vahşete sebep olan insanlıktan nasibini almayan vicdansızların tespit edilerek hak ettikleri cezayı alması konusunda hukuki sürecin yakından takipçisi olacağız.” açıklamasını yaptı.

binanin-ustunden-dusen-beton-parcasindan-saniyelerle-kurtuldu

Binanın üstünden düşen beton parçasından saniyelerle kurtuldu

silide-tansiyon-yukseliyor

Şili’de tansiyon yükseliyor