in ,

Vahşi Batı değil, burası Bayraklı

Bayraklı Cengizhan’da sayıları hızla artan başıboş atlar vatandaşa korku dolu anlar yaşatıyor. Mahalle sakinleri yaşananlara çare bulunmasını istiyor

vahsi-bati-degil-burasi-bayrakli

Bayraklı Cengizhan Mahallesi’ndeki başıboş atlar, vatandaşı adeta canından bezdirdi. Ekrem Akurgal Parkı’na yaklaşık bir yıl önce 6 atın gelmesiyle başlayan serüven, şimdilerde sayısı neredeyse 25’i geçen bir sürüsüye dönmüş durumda.  Mahallelinin pandemi döneminde pislikten özellikle şikayetçi olduğunu dile getiren Muhtar Taner Kambur, “Vatandaş şikayetle geliyor bana. Bu şikayet öylesine çok ki… Hayvanların pislikleri, sürekli çoğalması mahallede bir paniğe neden oldu. Uzun zamandır gereken her yere yazmamıza rağmen herhangi bir çözüm alamadık. Bu nedenle  artık insanlar parktan vazgeçti. Konuyla ilgili olarak Bayraklı Belediyesi Veteriner Müdürü ve Tarım İlçe Müdürü’nün bilgileri var. Halen kesin ve net bir çözüm alamadık. Sağlık için en azından bu dönemde bir çözüm bulunmalı” açıklamalarında bulundu.

‘ACİLEN TEMİZLENSİN’

Dağlardan gelen atların başlangıçta sadece altı adet olduğunu, şimdilerde ise sayılarının neredeyse 25’e yaklaştığını belirten vatandaşlar, aynı zamanda pislikten şikayetçi.  Vatandaşın parkı kullanmaktan korktuğunu söyleyen mahalle sakini Hayatı Tıral, “Benim evim 50 metre uzakta. Bunlar dağlardan gelen atlar. Çok hızlı ürüyorlar. Her taraf dışkıyla dolu. Bu atların yüzünden gereken her yere hem muhtarımız hem bizler bir sürü dilekçe yazdık.  Burada aileler yaşıyor. Çocuklar var, korkuyorlar.  Çöpler fazlasıyla dolu olduğu için her taraf pislik ve pire içerisinde. Keneler de cabası. Ben yaşlı ve emekli bir insanım. Korkmuyorum ama mahalleli parkı kullanamıyor. Bu bölgenin acilen temizlenmesi lazım. Zaten pandemi var. Nasıl böyle duyarsız olabiliyoruz anlayamıyorum. Her yer sinek.  Atlar parkı mesken belledi. Her yere dilekçe yazdık ama sonuç alamadık. Birkaç kere atlarla sorun yaşandı. Çocukların bu yüzden korkusu daha da fazla. Burada hep aileler yaşıyor. Artık bir çare bulunsun istiyoruz.” diye konuştu.

Rana Beyza Öztürk / Özel Haber

“2020’ye geldik, vaatleri idam”

tasinma-yerine-tezgahlar-artsin

‘Taşınma yerine tezgahlar artsın’