EGE TELGRAF- İzmir Valisi Süleyman Elban, 9 günlük Kurban Bayramı ve yaz tatili süresince alınacak tedbirlerle ilgili açıklamalarda bulundu. Vali Elban, bayram ve hafta sonu nedeniyle İzmir nüfusunun zirveye ulaşmasını beklediklerini belirtti ve trafikte aksamaların önlenmesi amacıyla emniyetin bazı birimlerinden trafiğe personel kaydıracaklarını ifade etti.

Vali Elban Yabancilarin Uyumu Noktasinda Gere 14932089 Amp-1

Vali Elban açıklamasında şu ifadeleri kullandı: "Turizm tatili artmaya başladı. Büyük ihtimalle bu hafta sonunda bu sayı zirveye ulaşacak. Anadolu'nun her tarafından yoğun bir akın bekleniyor. Bu nedenle trafikte personel sayısını iki katına çıkartacağız ve emniyetin bazı bölümlerini trafiğe kaydıracağız.”

Şehrin bunaltıcı sıcağından kaçanlar, serinlemek için "Doğal Klima" Gököz'ü tercih ediyor Şehrin bunaltıcı sıcağından kaçanlar, serinlemek için "Doğal Klima" Gököz'ü tercih ediyor

DENETİMLER 12-23 HAZİRAN BOYUNCA DEVAM EDECEK

İzmir Valiliğinden konuya ilişkin yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"KURBAN BAYRAMI TRAFİK TEDBİRLERİ
İçişleri Bakanlığımız tarafından 81 il valiliğine gönderilen 2024 Yılı Kurban Bayramı Trafik Tedbirleri genelgesi kapsamında İzmir İl Emniyet Müdürlüğü trafik birimlerimiz olarak Bayram öncesi ve sürecince alınacak trafik tedbirleri planlanmıştır. 
Trafik kazalarının önlemesi ve vatandaşlarımızın huzurlu bir şekilde yolculuk edebilmeleri amacıyla, 12-23 Haziran tarihleri arasında özellikle ölümlü ve yaralanmalı trafik kazalarının başlıca sebebi olan hız limitlerinin aşılması, hatalı sollama ve emniyet şeridinin kullanılması ihlallerine yönelik trafik denetimleri yoğun bir şekilde yapılacaktır.
Ayrıca, Arefe ve Bayramın 1. günü halkımızın yoğun olarak bulunacağı AVM’ler, mezarlıklar, camiler ve kurban satış ve kesim yerlerinde ekstra trafik tedbirleri alınacaktır. Kurban Bayramı süresince İlimiz genelinde 290 ekip, 77 şahin, 16 atv ile 188 yaya noktasında toplam 1.579 trafik personelimiz aktif olarak görev yapacaktır."
 

Kaynak: Ege Telgraf