in ,

Vali Köşger’den ilk mesaj: Büyük şeref…

İzmir’in yeni Valisi Yavuz Selim Köşger, atamalar hakkında açıklamalarda bulundu, “Devraldığımız bayrağı daha ileriye taşımaya gayret edeceğiz” dedi

vali-kosgerden-ilk-mesaj-buyuk-seref

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Valiler Kararnamesini imzaladı. 50’yi aşkın Valinin görev yerinin değişirken kararname Resmî Gazete’de yayımlandı. İzmir Valisi Erol Ayyıldız Eskişehir’e atanırken, Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger İzmir’e atandı. 17 ilin valisi Mülkiye Başmüfettişi oldu, 23 ilin valisi yeni illere atandı. 8 ilçenin kaymakamı da çeşitli illere vali olarak atandı.

KÖŞGER’DEN İLK MESAJ

İzmir’in yeni Valisi Yavuz Selim Köşger, Ege Telgraf’a açıklamalarda bulundu. İzmirliler’e seslenen Köşger, “Çok memnuniyet duyduğumuz ve onur verici bir durum. Türkiye’nin ve Ege’nin incisi İzmir’e vali olmak büyük bir şeref. İnşallah bayrağı devraldığımız noktadan daha ileriye taşımak için İzmirli vatandaşlarımızla birlikte olağanca gücümüzle gayret edeceğiz. İzmir, Türkiye’nin her anlamda önemli şehirlerinden birisi. Ekonomi, ticaret, tarım, turizm ve sosyal olarak çok kıymetli bir şehrimiz… Bu güzel şehrimizi daha iyi hale getirmek için hep birlikte çalışacağız” dedi.
“İzmirlilerle buluşacağım günü heyecanla, sabırsızlıkla bekliyorum” diyerek sözlerine devam eden Vali Köşger, “Şu anda ne zaman kente geleceğim belli değil. Valimiz Sayın Erol Ayyıldız’ın da Eskişehir’e taşınma süreci olacaktır. Ay sonunu bulur diye düşünüyorum” diye konuştu.

EGE’DE DEĞİŞİM!

Manisa Valisi Ahmet Deniz Mülkiye Başmüfettişi oldu, yerine Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz atandı. İller İdaresi Genel Müdürü Ali Çelik Kütahya Valisi oldu. Denizli Valisi Hasan Karan, Mülkiye Başmüfettişi olurken, Siirt Valisi Ali Fuat Atik ise Denizli Valisi olarak atandı. Afyon Valisi Mustafa Tutulmaz, Zonguldak Valiliği’ne atandı, İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdürü Gökmen Çiçek, Afyonkarahisar’ın yeni valisi oldu. Muğla Valisi Esengül Civelek ise Cumhurbaşkanı Başdanışmanı olarak atandı. Civelek’in ardından Çanakkale Valisi Orhan Tavlı Muğla Valisi oldu.

Yağmur Gülü / Özel Haber

oz-haber-isten-ucretsiz-ulasim-mujdesi

Öz-Haber İş’ten ücretsiz ulaşım müjdesi

izmirde-mavi-bayrakli-plajlarin-sayisi-artti

İzmir’de mavi bayraklı plajların sayısı arttı