in ,

Vali Köşger’den ilk resmi mesaj

İzmir’in göreve bugün başlayan yeni valisi Yavuz Selim Köşger ilk resmi mesajını valiliğin internet sitesi üzerinden yayınladı

vali-kosgerden-ilk-resmi-mesaj

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger tarafından yayınlanan ilk resmi mesajda şu ifadelere yer verildi:

“Sevgili İzmirli Hemşerilerim…
Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ve Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle Türkiye’nin mega şehirlerin birisi olan İzmir’de büyük bir heyecanla görevimize başlamış bulunmaktayız.

Türkiye’nin yıldızı olan kentlerden biri olan İzmir’de görev yapmayı ve siz değerli hemşerilerime hizmet etmeyi bize nasip eden Rabbime şükürler olsun.

Görevimiz boyunca devletimizin verdiği yetkiler ışığında yorulmadan, büyük bir çalışma aşkı ve azmi ile sizlere en iyi hizmeti verebilme gayreti içerisinde olacağız. İzmir’in kardeşlik ruhuna halel getirmemek adına tarafsızlık içinde tüm kurum ve kuruluşlarla uyum içerisinde çalışacak, hizmet şiarıyla hayırlı işlere ve projelere imza atacağız.

İzmir’in potansiyeline uygun, şehrin gelişimine ve ilerlemesine katkı sağlayan hiçbir projeyi es geçmeyen sadece bu memleketin insanlarına sağlayacağı katkıyı değerlendirerek ele alacağız. Şehrimizin daha mutlu, huzurlu ve yaşanabilir bir kent olması için tüm kurum ve kuruluşlarımızla birlikte ter akıtacağız.

Ebruli misali olan, tüm renklerinin kardeşçe birbirine karıştığı güzel İzmir’e birlik ve beraberlik içinde elimizden gelenin fazlasını yapmayı gayret edeceğiz. Vatandaşlarımızın tümünü kucaklayacağız, özelliklede başta şehit ailelerimiz ve gazilerimiz olmak üzere, yetim, öksüz fakir vatandaşlarımıza devletin vefasını, merhametini ve sahiplenme duygusunu hiçbir zaman eksik etmeyeceğiz.

Ege’nin bereketli toprağı, neşeli insanı, ılıman mevsimi, mis kokan havası çalışma azmimizi daha da attıracak, insan odaklı hizmet anlayışı doğrultusunda etkin ve kaliteli hizmetler sunmaya gayret edeceğiz.

Devletimizin ve hükümetimizin de desteğiyle, Akdeniz’in çekim merkezi olan İzmir’de kaynaklarımızın en verimli şekilde kullanılmasına özen göstereceğiz ve yarınlara daha güvenli bakan daha da gelişmiş İzmir için yol alacağız.

İzmir’de gerçekleştireceğimiz her başarılı çalışmanın ardında birlik ve beraberlik yatacak. İlin Valisi olarak şimdiden, beraber çalışacağımız, Milletvekillerimize, Ege Ordu Komutanlığımıza, Büyükşehir Belediyemize, vali yardımcılarımıza, kaymakamlarımıza, ilçe belediye başkanlarımıza, meslek ve sivil toplum kurulusu yöneticilerimize, siyasi aktörlerimize, iş adamlarımıza, kamu görevlilerimize, hayırseverlerimize, muhtarlarımıza, katıldığım programlarda bizlerle destek tüm basın mensuplarımızla, İzmir’in menfaatlerini önceleyen uyumlu bir çalışma yürüteceğimize inanıyorum.

Tarım, turizm, sanayi, hizmet, eğitim sektöründe çok önemli bir potansiyele sahip Türkiye’nin öne çıkmış şehirlerinden birisi. Birçok alanda da marka olmuş bir şehirdir. Ege Bölgesinin hem incisi hem de lokomotifi olan İzmir tarihten bu yana bölgenin dinamosu olmuştur. Bize böyle güzel şehre hizmet etmek nasip oldu. Allah utandırmasın yüzümüzün akıyla bu hizmeti bütün kesimlerle uyum içinde, tüm yerel aktörleri işin içine katarak ve devletin bütün kurumlarını belli harmoni ve uyum içinde çalıştırarak İzmir’i bulunduğu noktadan daha ileriye taşımak nasip etsin.

Bu vesileyle, İzmir Valisi olarak, atanmamızı tensip buyuran Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu ’ya şükranlarımızı arz ederim. Rabbim bizleri adaletten, haktan hakikatten ayırmasın ve bizlere güvenen devlet büyüklerimize ve milletimize karşı bizleri mahcup etmesin.

Yavuz Selim KÖŞGER
İzmir Valisi”

dogansehir-belediye-baskani-vefat-etti

Doğanşehir belediye başkanı vefat etti

baskan-soyer-guvercinleri-unutmadi

İzmir’de kriz belediyeciliğinin bilançosu ortaya çıktı