in ,

Vefalı kollarını onlar da açtı

Kızılay Karşıyaka Şube Başkanı Kamil Karadeniz, “Yaşlı ve engelli ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın her zaman yanında olduk. Şimdi bu zorlu süreçte de yanlarındayız” dedi

vefali-kollarini-onlar-da-acti

Türkiye ve dünyadaki tüm afetlerle, savaşlarda mağdur ve mazlumların yardımına koşan Türk Kızılayı, bu kez dünyayı kasıp kavuran Koronavirüs vakasında da kolları sıvadı. Kızılay şimdilik, yurtiçindeki muhtaçların imdadına yetişiyor. Kızılay, sokağa çıkmaları kısıtlanan 65 yaş üstü vatandaşlarına “Vefa Desteği” kapsamında yardım ediyor. Kızılay Karşıyaka Şube Başkanı Kamil Karadeniz, “Yaşlı ve engelli ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın her zaman yanında olduk. Şimdi bu zorlu süreçte de yanlarındayız” dedi

65 YAŞA DİKKAT

Bilindiği gibi, Koronovirüs-Kovid-19 salgını nedeniyle İçişleri Bakanlığı, yayımladığı bir genelge ile 65 yaş üstü vatandaşların, hem sağlıklarının korunması, hem de muhtemel bir virüs olayında taşıyıcı/bulaştırıcı durumuna düşmemeleri nedeniyle sokağa çıkma yasağı getirdi. Bakanlık, bu yaştaki vatandaşların dışarı çıkmaları durumunda, toplum sağlığını tehlikeye düşürmekten cezalandırılmalarının gereğini de istedi.

HASTALAR DA VAR

Ancak, 65 yaşlılarının yanı sıra, kronik akciğer hastalığı, astım hastalığı, kalp/damar rahatsızlığı, böbrek hastalığı, KOAH, hipertansiyon ve akciğer hastalığı ile bağışıklık sistemi düşük ve bağışıklık sistemini bozan ilaçları kullanan vatandaşların da olduğu biliniyor. İşte bu dezavantajlı grubun ihtiyaçlarını temin etmek amacıyla Karşıyaka Kaymakamlığı Başkanlığı’nda, Kaymakamlık, belediye, kızılay, emniyet, jandarma ve diğer kamu kuruluşları mensuplarından oluşturulan Karşıyaka Vefa Destek Grubu çalışmalarına başladı.
İçişleri Bakanlığı’nın söz konusu genelgesi üzerine, toplum sağlığını korumak üzere harekete geçen Karşıyaka Kaymakamlığı da, Kızılay Karşıyaka Şube Başkanlığı ile bir değerlendirme yaptı. Karşıyaka Kaymakamı Ali Rıza Çalışır, Türk Kızılayı Karşıyaka Şube Başkanı Kamil Karadeniz’le kaymakamlık makamında bir araya gelerek “Vefa Desteği” kampanyasındaki hazırlıkları görüştü.

YANLARINDAYIZ

Çalışmalar hakkında bilgi veren Türk Kızılayı Karşıyaka Şube Başkanı Sayın Kamil Karadeniz, “Bizler kurum olarak yaşlı ve engelli ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın her zaman yanında olduk. Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyacımız olan bu zorlu süreçte de vatandaşlarımızın yanındayız. Şube başkanlığımız olarak hem kurumumuzda hem de sahada oluşturduğumuz ekiplerle “Vefa Destek Grubu” ile koordineli bir şekilde çalışarak en kısa sürede vatandaşlarımıza ulaşmaya onlara hizmet vermeye devam ediyoruz” dedi.
Şube Başkanı Karadeniz, ayrıca “Karşıyaka’da ikamet eden vatandaşlarımız Karşıyaka Vefa Destek Grubu’na 112, 155, 156 çağrı numaralarından ulaşabilirler. Çalışmalarımıza büyük gayret ve özveriyle devam ederek bu zorlu süreci hep birlikte atlatacağız” diye konuştu.

Kazım Erkmen / Özel Haber

buyuksehirden-saglik-personellerine-borek-jesti

Büyükşehirden sağlık personellerine börek jesti

CZN-Burak'tan-evden-cikamayan-yaslilara-yardim-kolisi

CZN Burak, dışarıya çıkamayan yaşlılara yardım kolisi dağıttı