Apple, iOS 17 ile iPhone’lara getirdiği Durum Denetleme (Check In) özelliğini watchOS 11 ile Apple Watch'lara entegre ediyor. Bu özellik sayesinde, kullanıcılar antrenman sırasında veya sonrasında sevdiklerine güvenli olduklarını bildirebilecek.

Antrenmanlarınızı Sevdiklerinizle Paylaşın

watchOS 11 ile gelen bu yeni özellikle, kullanıcılar hava karardıktan sonra yürüyüş yaparken veya sabah erkenden koşuya çıktıklarında belirledikleri kişilere bildirim gönderebilecekler. Eve döndüğünüzde veya antrenmanınızı tamamladığınızda, Apple Watch otomatik olarak bu bilgiyi paylaşacak.

Samsung telefonlara büyük güncelleme Samsung telefonlara büyük güncelleme

Güvenliğinizi Artıran Ekstra Özellikler

Eve geç kaldığınızda veya belirlenen süreyi aştığınızda, Apple Watch sevdiklerinize otomatik olarak durumunuzu bildirecek. Bu bildirimde, konumunuz, izlediğiniz rota, iPhone’un pil seviyesi ve internet durumu gibi bilgiler yer alacak.

Durum Denetleme Özelliği Nasıl Kullanılır?

Durum Denetleme özelliğini kullanmak için antrenmana başladığınızda ekrandan sağa kaydırarak bu özelliği açabilirsiniz. Ayrıca Ayarlar - Antrenman bölümünde Durum Denetleme Anımsatıcıları'nı etkinleştirerek, spora başladığınızda özelliğin size hatırlatılmasını sağlayabilirsiniz. Alternatif olarak, Mesajlar uygulaması üzerinden de bu özelliği etkinleştirebilirsiniz.

watchOS 11 Yükleme Bilgileri

watchOS 11, Apple Watch Series 6 ve daha yeni modellere yüklenebilecek. watchOS 11 beta, iOS 18 beta ile aynı gün geliştiriciler için kullanıma sunuldu.

Kaynak: DonanımHaber