Salih Uçan’a 400. gol plaketi verildi Salih Uçan’a 400. gol plaketi verildi

Barcelona'da Xavi Hernandez, Villarreal yenilgisi sonrası ayrılık kararı aldı.

Villarreal maçının ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Xavi, sezon sonunda görevinden ayrılacağını söyledi.

Xavi açıklamasında, "30 Haziran'da takımdan ayrılacağım. Bu, başkanla ve ekiple konuşup aldığımız bir karar. Barcelona'nın değişikliğe ihtiyacı var. Her şeye rağmen çok iyi bir sezon geçirebileceğimizi düşünüyorum. Kendimden önce kulübü düşünmem gerekiyor. Bu kararın oyunculara ve kulübe yardımcı olacağını düşünüyorum. Barcelona'ya engel olmak istemiyorum. Başkan Joan Laporta'ya teşekkür etmek istiyorum. O, harika biri. " dedi.

"YENİLGİNİN SORUMLUSU BENİM"

Villarreal maçının ardından DAZN'a açıklamalarda bulunan Xavi, bu yenilginin kendileri için utanç verici olduğunu söyledi.

Xavi açıklamasında, "Hatalarımızdan dolayı kaybettik. Penaltı mazeret değil. Yenilginin sorumlusu benim. Kazanmayı hak ettiğimiz bir maçı kaybetmenin açıklaması yok. Takım çok etkilendi ama bundan kurtulmamız lazım." dedi.

ZİRVEYLE FARK AÇILDI

LaLiga'da geçtiğimiz sezonu şampiyonlukla tamamlayan Barcelona, bu sezon zirvenin uzağında kaldı.

22 hafta sonunda 8 maçta puan kaybı yaşayan Barcelona 44 puan topladı.

Lider Real Madrid'in 10 puan gerisinde yer alan Barcelona, ikinci sıradaki Girona'ın 8 puan ardında üçüncü sırada yer alıyor.

Kaynak: NTVSPOR