in ,

“Yabancı” Londra’da ödül için yarışıyor

İzmirli gençlerin yine İzmir’de çektiği Yabancı filmi, Lift-Off Global Network Film Festivali’nde özel seçkiye uygun bulunarak Londra’da ülkemizi temsil edecek

yabanci-londrada-odul-icin-yarisiyor

Bir grup İzmirli sanatsever gencin, tamamen kendi imkanlarıyla imece usulü çektikleri ”Yabancı” sinema filmi, 10 yıllık köklü festival geçmişi olan Lift-Off Global Network Film Festivali’nde özel seçkiye uygun bulunarak Londra’da ülkemizi temsil edecek.
Çekim, kurgu ve renklendirme işlemlerini kendi imkanlarıyla yapan Atakan Uğur Karagöz ve ekip arkadaşları, festivalde jürinin yaptığı eleme sonucu son elli beş film arasına giren “Yabancı” 20 – 27 Eylül ‘de ‘Vimeo on Demand‘ üzerinden yapılacak ilk oylama sürecinde değerlendirilecek. Değerlendirmenin ardından ilk 10 içinde yer alan filmler Londra’da ödül alacak.
Çekimleri İzmir’de yapıldı
Bütün oyuncu ve çekim ekibinin gönüllü olarak yer aldığı proje çekimlerine, 2016 yılında İzmir’in Dikili İlçesine bağlı Çandarlı Mahallesi’nde yapıldı. Çandarlı’da çekilen Yabancı (The Stranger)’nın bazı sahnelerinin çekimleri Bornova, Foça ve Karşıyaka gibi İzmir’in çeşitli ilçelerinde gerçekleşti. Başrolde İlker Alkan ve Ayhan Pekbilgin’in yer aldığı filmin reji asistanlığını Beril Başaloğlu, uygulayıcı yapımcılığını da Berker Mersin üstleniyor. Filmde Rıdvan karakteri ilk kez evinden, İzmir’den uzaklaşarak özendiği hayatı yaşayacağını düşünerek İstanbul’a gider. Ancak bir süre kaldıktan sonra yaşadıkları onu tekrar İzmir’e, ailesinin yanına dönmeye zorlar. O, hayali olan sinema filmini çekmek için döndüğünü söylese de, yakınları Rıdvan’ın aslında İstanbul’da yapamadığını düşünür.

İbrahim Şengül / Özel Haber

mecliste-korona-onlemleri

7 HDP milletvekili hakkında dokunulmazlık fezlekesi düzenlenecek

izmirde-narbel-yolu-yapimi-kararina-mahkeme-iptali

İzmir’de Narbel yolu yapımı kararına mahkeme iptali