in ,

“Yapılan yanlış kar kalmıyor!”

CHP’li Belediye Başkanı Aksoy’un partisince kesin ihraç talebiyle disipline sevkine AK Parti İlçe Başkanı Çelik, “İddialar yenilir, yutulur şeyler değil” dedi

yapilan-yanlis-kar-kalmiyor

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK), geçtiğimiz günlerde Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy‘u kesin ihraç talebiyle ‘tedbirli’ olarak disipline sevk etme kararı aldı. Konuyla ilgili Yüksek Disiplin Kurulu’nun ne karar vereceği merak edilirken konuyla ilgili bir açıklama da AK Parti’den geldi. AK Parti Menemen İlçe Başkanı Ahmet Can Çelik, gelişmeleri yakından takip ettiklerini belirtti. “Bizim duyarlılığımızı halk da gördü” diyen Çelik, “Tabi CHP Genel Merkezi de bunun gerçekliğini fark etti. Dünya kadar yapılmış ihale var, bu ihalelerle ilgili yolsuzluk iddiaları var. Bizim de bu konuyla ilgili söylemlerimiz ve uyarılarımız vardı. Partilerinin genel merkezi de bizim iddialarımızın boş olmadığını gördü. Bizce ihraç edilmek istenmesi de bu nedenledir. Takdir onların, bizler de süreci takip ediyoruz. Eğer ihraç edilirse bağımsız olarak devam edecek. Birlikte yaşayıp göreceğiz. Çünkü bu iddialar yenilir, yutulur şeyler değil. Sonuç itibariyle bunlar laf olsun, eleştirilsin diye kurulacak cümleler değil” dedi.
Seçimin üzerinden 1.5 yıl geçmesine rağmen bu tarz durumlar yaşamanın Menemen için kötü olduğunu da belirten Başkan Çelik, “Biz halktan gelen insanlarız. Her daim halktan yanayız. Vatandaşımızın sürekli gönlüne dokunabilen taraftayız. Dolayısıyla bu halk için, bu insanlar için ve ilçemiz için ne gerekiyorsa elimizden gelen gayreti bundan sonra da göstermeye devam edeceğiz. Sonuç itibariyle Menemen Belediyesi de halkın belediyesidir. Elbette ki yapılan bir yanlışı gördüğümüzde bunlara ‘Dur’ demek zorundayız. Çünkü Menemen’de halk oy vererek bir yönetimi seçmiştir ve maalesef ihanete uğramıştır. Yapılan yanlışların bedeli de sonuç itibariyle kimsenin yanına kalmıyor. Halkla asla dalga geçilmez. Elbette ki bir yolsuzluk ya da usulsüzlük olduğunda bunun hesabını soracaktır. Biz de halkın yanındaki kişiler olarak onların yanında olmak zorundayız. Dolayısıyla vatandaşımızın sürekli yanında olacağız” diye konuştu.

Yağmur Gülü / Özel Haber

gocmenoglu-kara-tren-efsanesini-okurlariyla-paylasti

Göçmenoğlu “Kara Tren Efsanesi’ni” okurlarıyla paylaştı

silah-sakasi-kanli-bitti-canindan-oldu

Silah şakası kanlı bitti, canından oldu!